Gå til innhold

Skorp

Medlem
  • Innholdsteller

    20
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Skorp's Achievements

  1. Setter ned prisen til 4000,-
  2. hei! Kjøpte meg en 318is for å bruke i vinter, utløserlageret begynte fort å lage lyd. Nå etter 2mnd med lyd er clutchen sluttet å fungere. Velger derfor å selge bilen rimelig, da jeg rett og slett ikke har tid å sette den i bruksstand. Km stand er 250k, grått stoff interiør. Bilen er ikke eu ok Sveiset diff (kjørt med i 2 uker på snø) Noe klonking fremme høyre samt endel plukk. Selger den for 6000kr, om den hentes innen en mnd. Står i Ålesund, bilen er til en viss grad kjørbar.
  3. Hei! Diffen på min E36 318IS skar seg, en kompis hadde en 318 ståendes som delebil. Denne passet hvertfall ikke på min bil, da stikkakslingene min hadde m5 bolter, mens hans hadde m6. I tillegg går den ikke på plass som de skal grunnet utformingen på greaselokket. Passer akslinene overens? Det er trommelbrems bake på delebilen, mens min IS har skive. Mvh
  4. Etter noe søking har jeg funnet ut at det er minimalt med hokus pokus å bytte strammer! Oppdaterer senere når denne er byttet!
  5. Hei! Har handlet min andre Bmw iløpet av min bil kariere.. Audien og Seaten med tilsammens 600hk er satt i et mørkt hjørne og nå koser jeg meg med firer i liten E36! Morsom motor, god balanse, ikke for rask men ei heller for treig Har hatt bilen 2 dager nå, og det har begynt å komme en rasle lyd fra reg kjede. Har fått med noe strammere til denne på kjøpet. Er dette hokus pokus å bytte? Bruker det å være en vanlig årsak til rasling? Om jeg skrur av oljepåfyllingslokket virker det som om det er overtrykk i toppen.. For mye lekkasje fra stempelringer? Tett ånding? Noen som har erfaring med å flushe motor for å få bedre kompresjon? Motoren går som forventet bortsett fra dette. Setter pris på synsing og svar!
  6. Ja, releet var på pumpen.. Og fikk hele greia gratis så hvorfor ikke:)
  7. Link til prosjekt e.l? Er ikke Ole Bløs bil altså?
  8. Bilen er solgt for 7mnd siden, men siden folk har sent meg pm så oppdaterer jeg her i tråden for svaret! Bensinpumpe relèt var gåent, så hver gang jeg kakket på det endret oppførselen på bilen seg totalt. Byttet hele pumpen som jeg fikk fra en kompis og voila bilen var friskmeldt
  9. Savner motorfraft fortsatt, men artig md BMW ( Hilsen en som altid har hatt Vag )
  10. Prøvde å koble til diagnose, men gikk ikke pga bilen var for gammel? Dette diagnose programmet var brukt på e39 før.. Er det en annen type eller? Hadde vært kjekt å vite hva det er.. så slepper jeg å bruke massevis av penger på sensorer, lufmengdemålere, coiler, katalysatorer osv..
  11. E34 høst/vinterbilen min lever sitt eget liv, og stopper helt å dra på 5500rpm.. Samme symptomer med og uten lmm, nye plugger... Starter KUN på andre forsøk om morgenen.. http://youtu.be/GaLtWFLqY98
  12. Den ligger veldig lavt, nokså jevnt. Slangen mellom LMM og innsug har noe sprekker. Skal sprøyte litt med startgass for å se om den ruser seg. Vasket LMM, MYE skit i den og ble veldig mye bedre.. Er fortsatt ekstremt slappt da. Kompis med sin Ford transit Connect 118hk er akkurat like kjapp
  13. Nei er manuell.. Har prøvd å ta ut kabelen til LMM på tomgang, samt å kjøre litt.. merker null forskjell.. Nå kan jeg dra den til turtallsperra igjen..like slapp, bare at jeg kan dra den 2krpm til..
  14. Godagen! Har vært å hentet meg en E34 520 med M50 24v motor. Blitt endel spinning, men ikke direkte herjing. Linglong dekk og pøsregn i helgen.. ut over helga blir bare bmw'en slappere å slappere.. Bilen som ikke var noe sprek når jeg hentet den, gikk fra estimert 110hk til 60hk. Den gikk hvertfall fint på turtallsperren i 2nd gir når jeg spinner på våta i en sving, nå har den ikke nok kraft til å spinne i den svingen i det hele tatt. Det går ikke å dra den lenger enn til 5000rpm. Starter ikke når den er kald, må kinnes flere ganger før det begynne å tenne. Kompresjon er sjekket og er ok. En sylinder på 16bar, en på 14.5bar og resten på 15bar. Pluggene så gamle ut, samt at de var brune etter olje fra toppdekselpakningen. En coil har vært byttet. Luftfilter er potte tett, men bilen har samme problemer med og uten filter. Noen som har en mening om hva som foregår her? Gåene plugger/coiler? Dårlig bensinpumpe/ feil leveringsmengde? Tett katalysator?
  15. Da har jeg muligens overtatt denne bilen? Den slutter nå å dra på 5000rpm, og har nesten ingen drag under 4000rpm... Den går fint, stopper ikke som beskrevet i tråden her. i en bakke der min toyota corolla 1.6 kan dra fra 2000rpm til godt opp i 130, klarer denne bmw'en ikke å holde farten engang?! Noen som vet hva som kan gjøre bilen så enormt slapp?
×
×
  • Opprett ny...