Gå til innhold

deripsni

Medlem
  • Innholdsteller

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av deripsni

  1. Her var det mange gode råd! Takker for det "deleskiftere" tja.. Kan jo begynne å lure.. Han har skrudd på bilen i 3 uker nå.. det med tett innsug er interessant, kan du forklare noe mer om det? Jeg vet lite om hvordan dette er konstruert, men er det noe form for spjeld/ventiler eller filter som tetter seg? Har du navn på noen utsatte komponenter slik at jeg muligens kan få pekt vekstedet i riktig retning så hadde jeg vært veldig takknemlig for det
  2. Vel, når han sa dieselflow var sjekket regnet jeg med han hadde sjekket alle komponentene, men jeg skal høre med han om dyser og pumper. Er dyser ett problem på disse bilene? Men vil ikke en bil som har problemer med en eller flere dyser bli tungstartet?
  3. Hei. Har en 2006 X3 2.0d som står på verksted og det ser ikke ut til at de greier å finne feilen. Bilen begynte først å reagere litt tregt på gassen. 2-3 sekunder forsinkelse før den startet å akselere. Så plutselig mistet den mesteparten av kraften og bilen gikk ikke fortere en 40-50 km/t på maks gass-pådrag. (Nødmodus?) Det ble lest av feilkoder som indikerte feil på luftmengemåler. Denne ble byttet( testet med 3 forskjellige). Dette hjalp ikke. Mekanikeren mente defekt luftmengemåler hadde ført til tett katalysator. Kat og lambdasensor ble byttet. Dieselflow er sjekket, innsugs-slanger, turbo,intercooler, etc er sjekket for lekasjer. Variabel turbo styring er kontrollert. EGR systemet er kontrollert. Ingen blå, svart el hvit røyk. Starter lett. Noen som har noen gode forslag?
  4. Hei Er 'akslingene' på en BMX X3 med X-drive bygd for å gå med forskjellig hastighet over lengre tid? Tenker på om det vil bli noe ekstra slitasje på X-drive systemet om man f.eks skifter bare to av dekkene og dermed får forskjellig rullediameter framme og bak?
  5. dette høres interessant ut.. På merca er det stort display som viser alle mulig feilmeldinger om en eller annen sensor er defekt. På X3'en var det bare ett mindre display og en del dedikerte feilvarslingslamper. Jeg kunne ikke se at noen av disse var tent.. Hvis man tar utgangspunkt i at det fx er en dsc sensor ved høyre forhjul som er defekt ville det være mulig å se dette da, eller må man lese ut feilkoder med ett eksternt CAN verktøy?
  6. Takk for svar 2010 modell ja.. jeg mener å ha hørt at det skjedde en oppgradering på x-drive på 07 modell? Kan det faktisk være tilfelle på en 05 modell at firehjulstrekk-systemet ikke greier å overføre kraft til de andre hjula hvis ett hjul mister grepet totalt? Eller må det være en defekt bil?
  7. Hei Jeg er på utkikk etter en 2005 2.0d BMW X3 pga jeg trenger en 4x4 for å komme den siste kneika opp til huset selv om det har kommet litt ny-snø. Var i dag å prøvekjørte en mulig kandidat. Men det som overrasket meg var da eieren skulle rygge bilen ut av sin utkjørsel, som også var en liten kneik, så begynte X3'en å spinne på høyre forhjul. Ingen av de andre hjulene spant. Det var litt ugjevnt i bakken der han skulle rygge ut men ikke brattere enn at han hadde parkert den 2 hjulsdreven skodaen sin nede i samme bakke. Han prøvde tre ganger med spinn på ett hjul før han kom opp. Det jeg lurer på er om jeg egentlig får noe bedre fremkomelighet ved å bytte min Mercedes C klasse (uten 4x4) med en BMW X3? Er det normalt at ett hjul spinner på en X3? Eller kan det ha vært noe feil med firhjulsdriften på akkurat denne bilen? Noen her inne som har erfaringer ang. dette?
×
×
  • Opprett ny...