Gå til innhold

stor_oksen

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

stor_oksen's Achievements

  1. Hei, Nei jeg har ikke tatt oljebytte enda.. Kan der være dette som er problemet? Når jeg kjører så merker jeg ikke noe galt. Alt virker normalt.
  2. Har en bmw x5 3,0 2002 mod. Når jeg kjørte idag lyste det en gul varsellampe for gearkassen. Hva kan dette være? Er det farlig å kjøre med bilen? Har hørt at det er problemer med gearkassene på disse tidlige X5 bilene. Er det stor sjanse for at jeg må overhale eller kan det rett og slett være at det mangler olje på gearkasse`??
  3. Idag tidlig etter å ha kjørt i ca 30 min skjer følgende: Jeg kommer frem til jobben og da merker jeg sur lukt i førerhuset. Går ut av bilen og ser at at ryker ut av motorrommet. Åpner panseret og ser at det kommer mye røyk ut fra venstre side av motoren der motoren går inn i veggen som skiller førerhus og motorrom. Oppdager samtidlig at det lekker olje under bilen. Peiler oljen senere på dagen og oppdager at det ikke er olje på peilstaven. Åpner oljelokket og der at det er gult belegg på innsiden av dette. Hadde bilen på service for 2 uker siden og skiftet olje og oljefilter. Tempratur nåla viste ingen ting galt og oljelampa lyste heller ikke. Det lekker olje fra under motoren og bakover. Hva kan dette være?????
  4. Støtdemperne bak på min X5 3,0 virker å ha fått det. Søkte på nettet og fant disse demperne i USA: http://www.allshocks.com/bilstein/html/ ... &year=2000 Kan jeg bestille de og sette de på min BMW??
×
×
  • Opprett ny...