Gå til innhold

perlemore30

Medlem
  • Innholdsteller

    25
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av perlemore30

  1. Ikke oslo enda:P hehe hjerne nr kommer imorgen: )
  2. Regner med at den ikke har gått mer enn mellom 120000-150000 siden e30 min har gått 196000 så er det en import bil så står at det ble byttet kasse etter 50000. etter hva jeg skjønte. men garanti for at kassa er hel og pen og funker bra. grunnen for at jeg ikke trenger den er større motor kassa ikke passer på og må bli kvitt deler:)
  3. Hamar i hedmark: ) tlf 46802437
  4. Kasse og clutch for 1000. må bare bli kvitt det: )
  5. billig folkens ingen som trenger?
  6. Getrag kasse ifra min e30 og clutch. Har også trimchip til motronic hjerne. +++ masse bra deler. Girkasse gått 170 clutch rundt 60.
  7. Okei ja virket som i de satt. men de to ifra fordelern skal en ved siden av insuget og en på baksiden der? hehe men har liksom prøvd med startgass og da skjer det ikke noe: /
  8. Ja. kan være det men nå har jeg sjekket vakum slanger byttet de ut med noen helt nye. sprayet på startgass overalt der det går luft igjenom for å sjekke. men har skrudd litt bil og det virker som falskluft. men nesten som om den er i nødmodus:P er ikke noe kvass idet hele tatt. men det er jo vanvittig mye vakum slanger på insuget her og.
  9. De gikk til han jeg fikk ledningsnettet av: )
  10. Har akkurat byttet motor i bilen ifra en 325 til en 323 for og få den godkjent. Kommet over en del problemer men nå går bilen men veldig dårlig. 1: den går høyt på turtall 1800 ca. 2: går dårlig føles som om det er 50hk. Har prøvd å bytte alle plugger fordeler pluggledninger og sånt. motoren er en 2,3 liter ifra en 85 mod e30 tror jeg. har jo og grenrør osv så burde ihvertfall dra litt. har og justert ned tomgangsregulator det som går. men nå skjønner jeg ikke noe lenger:P Forslag ? noen som har vært borti noe lignende??? Takker for svar
  11. Byttet ledningsnett der det kun var 1 rele ifra en anna 323 nå går den: )) men er noe muffins. turtallet ligger på 2000 på tomgang: ( justert ned tomgangen det det går ok virker som det er 70hk i den. noen forslag?
  12. Jepp : ) null gnist når jeg setter plugene mot jord. null gnist ifra den midterste på fordelern eller: ( bensin kommer det ifra slangen på insuget og pluggene er våte av bensin når jeg prøver å starte. bytta over til ett motornett nå som det kun er ett bensin rele på og ikke 3 stk releer som det var på det andre nettet. Skru litt mer i morgen så får jeg se ellers må jeg vente på dataspruten ser det ut for: (
  13. Ingen givere på kassa. kun en foran. ja skal ha kobla riktig nå. driver å prøver ett anna ledningsnett. får prøve det først. ser litt mer riktig ut nå.
  14. Har en som slutter på 301 og en på 308 og en på 309 som jeg har prøvd : (
  15. Får ikke gnist på plugger etter motorbytte. ifra 89 320 til 85-87 323 e30 motor. Hjelp!?
  16. okei. Nå har jeg satt i en 323 motor ifra en 85-87 mod e30. Med fordeler på siden. Bruker og ledningsnett som satt i den 323 bilen. Det som fulgte med motoren.
  17. jeg bor i brumunddal 10 min ifra hamar. Uansett godt betalt om noen får start eller kommer med noe fornuftig.
  18. Byttet motor ifra en 89 mod 320i til en 86-87mod 323 motor med fordeler ved siden av blokka. Bensinpumpe går klikker når jeg vrir om tenninga. Får liksom ikke strøm ifra coil og videre. prøvd å bytte fordeler, rotor coil coil ledninger. tenningsmodul, hjerne, prøvd det meste skulle fått bilen til å gå helst igår! Men kommer noen med noe som er hjelper meg med å få gnist på pluggene blir de noen kr. rikere.
  19. Okei der er det 3 ledninger. i den ena kontakten så er det en kontakt med 1 stikker utenom. i den 3 polede kontakten er det en hel grøn,blå hvit, og brun svart ledning alle er forholdsvis tynne men prøve de med 12v på da? sliter virkelig med å få start kobla sammen alt forholdsvis riktig. men takker for svar får stikke ut å prøve å koble på litt strøm: )
  20. Hei. Har en 89 mod bmw E30 320i.(vanos) Den nye motoren er en 323i motor 85/86 mod med fordelern på siden av blokka. trenger koblingskjema ifra motorkontakt 323 til 320 kontakt som det er i bilen. Men tror jeg har koblet det meste riktig iogmed at bensinpumpa går startern går spruter bensin på pluggene mangler bare gnist. bytta fordeler, coil, plugger så det er nytt men får liksom ikke strøm videre ifra coil til fordeler og videre til pluggene! drevet på i noen dager nå men blir bare dummere og dummere. noen som har peiling på dette!?!?
  21. Bytta ifra 89 320 motor til 85 323 motor. motor ledningsnett er ifra 323 85 modell og kontakt ifra sikringsboks er 320. Trenger svar fort om noen har noe koblingskjema her? alt går bortsett ifra strøm ifra coil til fordeler og videre til plugger. prøvd det meste men hadde vært greit med riktig koblingskjema. ? ??
  22. Hei. har byttet motor ifra 320-320 Trenger koblingskjema mellom disse motorene. e30 89 model. ny 323 motor er en 85 model motor. kobligskjema mellom disse motorer. Får ikke start men bensinpumpe starter osv går mangler gnist til plugg! hjelp?
×
×
  • Opprett ny...