Gå til innhold

E30s

Medlem
  • Innholdsteller

    40
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av E30s

  1. Nice, helst 528 og 3.0Si jeg leter etter, men 525 kan også være aktuelt. Går den forresten på 95 oktan blyfri, og er det høy km stand på den ? Hvilken pris hadde du tenkt ?
  2. Noen som har en senere utgave av E3 3.0S/Si eller E12 525/528i i bra EU-ok stand, og ønsker å selge, evnt. bytte denne i en e36 318i touring? Rogaland, Karmøy
  3. Noen som har peiling på hva det kan være ?
  4. For det første blir det ikke kaldt eller varmt når det innstilles temp. Når det er stilt opp til ønsket temp. på f.eks. 30 grader, og Auto trykkes på, skjer det ingen forskjell på styrken på blåsevifte eller temperatur. Har sett på varme/vannventilen som er festet i torpedoveggen på venstre side i motorrommet, metalldekselet på den er godt og varmt, og klikkelyd både høres og kjennes når man skrur ned temp. fra 30 til 16 grader. Dette skulle vel indikere at problemet kanskje ligger et annet sted. Dro ut 3-punkts kontakten til vannventilen, og kjørte et stykke for å sjekke om dette førte til endringer i temp. men ingenting skjedde da heller. Begynte å tenke på om varmeregisteret kan være tett, men siden Auto funksjonen ikke fungerer, så kan det jo hende at feilen er elektrisk, kanskje temp. sensor i kupeen ?
  5. Hehe, glimrende, takk for tips. Da fikk jeg endelig lys i temp. måleren også. Lyspære hadde de på Shell:
  6. Det er denne du mente ? Kalles varmehane på dansk, og koster ca. 1200kr for ny på koed.
  7. Ok, takker Varmeventilen ja, fant denne linken: viewtopic.php?f=1&t=144027&start=0
  8. Visste ikke det gikk an å bytte lyspære, skriften er der ja, men det mangler lys. Noen tips for hvordan man tar ut computeren og bytter pære?
  9. Dette er varmerapparat av typen med display/knapper. Problemet er ikke displayet, men at det kommer kaldt luft, uansett hvor høyt man stiller opp ønsket temperatur. Er det noen som vet hva som kan være problemet? Tror ikke det skyldes termostaten for kjølevannet til motoren, for det viser rett temp. i instrumentpanelet.
  10. Displayet som viser temperatur mangler lys, betyr det at jeg må bytte hele computeren som er avbildet her? Den koster 1300kr. I så fall, hvis det er eneste løsning, er det noen som har erfaring med hvordan en går frem for å ta ut den gamle computeren ?
  11. Løp og kjøp: http://www.vast.com/detail/cars/ob-N7sT ... 92Mw%3D%3D BMW M1 Procar pure Sound - Jim Clark Revival - Hockenheim Classic Grand Prix Gatebil-versjonen:
  12. Youtube: BMW M1: BMW 3.0 CSL M1 Procar Series: BMW M1 ProCar at idle Onboard M1 Procar BMW M1 Procar - Nürburgring race track (historical movie) Nürburgring AvD Oldtimer Grand Prix 2009 - BMW M1 Procar 30 Years of BMW Racing
  13. Har fått inn et bud på 2000 kr, men det er for lite. Da er det bedre å vrake bilen istedet. 1500kr i pant, + selger de orginale 15" bmw alufelgene på bildet, samt baklyktene, så har jeg allerede doblet beløpet.
  14. Det ble ikke kommentert noe på rust under EU kontrollen, så det kan ikke være mye alvorlig i så fall. Ser fin ut oppi motorrommet, og støtdemper-tårnene ser også bra ut. Kanalene er også hele. Dørkarmene er fine innvendig, til og med bakluken (som er en utsatt plass på disse bilene) er bra. Litt rust i nedre kant av dørene, men ikke mye. Har sett E36er med mye mer rust enn denne bilen, for å si det sånn. Lakken på panseret er ikke pen, mye striper. Denne bilen er grei dersom du har en E30 touring fra før, og trenger en delebil, eller om du kan leve med en arbeidsbil som ikke behøver å være helt perfekt. Å få denne i topp stand vil nok koste mer enn det smaker vil jeg tro. (ny støtfanger, framskjerm, lakkering osv.)
  15. Motoren sviver bra ja, har aldri hatt problemer med verken motor eller girkasse. Bilen er langt ifra strøken i lakken. Skulle den ha blitt i topp stand, hadde det kostet mer enn jeg har lyst til å legge ut på den. Har også en BMW fra før, derfor har jeg valgt å kvitte meg med den. Den bruker ikke noe særlig olje nei, men den er jo kjørt nærmere 300.000 snart, så man kan vel regne med at noe kan skje etterhvert. Ja, det er kun det som står på mangellappen fra EU testen (som jeg har listet opp i annonsen) som må gjøres for å få den godkjent. Det er dugg i høyre frontlykt, men det sa de ingen ting på. Det som bør gjøres i tillegg, er å bytte termostaten, skifte olje og filter.
  16. SOLGT! Gi BUD! SELGES TIL HØYSTBYDENDE OVER 5000KR!
  17. Du har rett, det er i instr.bok til e30 at det står 195 til 318 og 185 til 316, merkelig at de har gått ned i dimensjon, det pleier jo å være motsatt med nyere biler, men det står faktisk bare 185 nevnt ja, så da er vel saken grei.
  18. 318 har 195 ifølge instruksjonsbok og dekk4, men 185 ifølge vognkort. Jeg skal ha på 215/45R17, og det kan ligge akkurat i grenseland, dersom en møter på rette vriompeisen, og da er det irriterende dersom det er vognkortet som begrenser det hvis det er er feil i utgangspunktet.
  19. Holder på å kjøpe felger/dekk til en 318 touring, og som kjent er det egentlig regler for mye du kan gå opp i dimensjoner ut ifra det som er bilens standard, uten å få problemer med EU-kontroll, politi eller biltilsynet. Da reagerte jeg på at i vognkortet står det 185/65R15 I instruksjonsboken står det nemlig 195/65R15 for 318i, og 185/65R15 for 316i. Sjekket også med en dekkforhandler på nett, og de oppga at 316 har standard 185/65R15, mens 318 har 195/65R15. Selv min gamle E30 318 har 195/65 i vognkortet Da velger jeg å tro at det er vognkortet på E36en som er feil..
  20. 17" RH X-rad felger (17x8 et35) til bmw E36. Kan det brukes standard hjulbolter på de felgene?
×
×
  • Opprett ny...