Hei,
Har nettop vært å kjøpt meg en 728ia. Dette er min første BMW, så har ikke noe erfaring med å skrue på lignende biler før. Har derimot en del erfaring med Audi og VW, men kun på hobbynivå. Er ute etter et par tips og tricks, og kanskje noen har noe småtteri å selge meg som jeg trenger.
- Når jeg kjører over en fartsdump akkurat fort nok til å belaste støtdemperene bak, så er det en knirkelyd/dunkelyd bakfra. Dårlige støtdempere? Andre ting som pleier å ryke i bakstillingen?
- ABS Lyset slår seg på av og til i instrument panelet. Forrige eier nevnte dette, og sa at han hadde hatt diagnose på bilen, der føleren på høyre hjulet bak slo ut. Klarer jeg å bytte denne føleren selv, eller må det gjøres på verksted?
- Språket i instrumentpanelet er tysk. Er det mulig å endre dette til engelsk?
- Hvordan nullstiller man service indikatoren, må man koble til diagnoseapparat?
Ønsker å kjøpe;
- Koppholder til midtkonsoll framme
- Askebeger til høyre bakdør
Utenom disse småtingene, så er bilen strøken. Er meget godt fornøyd med den, og den går bedre enn jeg hadde fryktet, hehe. Kan vel utvilsomt si at det er en av de aller beste bilene jeg noen gang har kjørt! Kjørte en del blandet idag, og fylte like mange liter bensin som antall mil jeg har kjørt Så den er snill på forbruket også.
Bilde av skjønnheten!