Gå til innhold

Orten

Medlem
  • Innholdsteller

    13
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Orten

  1. Hehe godt spørsmål, får vel egentlig håpe at jeg aldri får bruk for de... Men i fjor stod jeg fast 3 ganger, litt ustødig brøyting oppi lia der jeg bor... 30 cm nysnø + bmw med sportsunderstell er ikke ideelt, men bilen er veldig digg resten av året
  2. Kjettingen heter Maggi TRAK og er veldig lett å montere ja, og den sentrerer seg sjøl. Kjøpte de på ebay for 1200 kr i vår, har ikke fått testet de enda. Video av hvordan det fungerer kan du se her: Kikket på en del andre også, men det blir fort fryktelig dyrt. (Thule K-Summit, Clack & Go på www.NAF.no + andre tilsvarende løsninger koster 2500+). Greit å ha liggende!
  3. Tok et bilde etter en lynvask i dag: Og testa om hurtigkjettingen passet... Denne blir liggende baki bilen i tilfelle vintern skulle bli som i fjor:
  4. Jeg kjøpte brukt E91 på Hamar med Yokohama 225 45 R17 piggfrie dekk, og var spent på hvordan dette skulle bli på vinteren i Molde. Dette viste seg å være å leke med livet, det fungerte ikke i det hele tatt... Vinteren her er mye av og på, og derfor blir det mye isete vei. Derfor bytta jeg ut med Nokian Hakka 5 piggdekk i samme dim, og det fungerer helt strålende. Merker vel kanskje at den "flyter litt oppå" når det er mye løs snø, men ved alle andre forhold er det bare fordeler sånn jeg ser det. Knallbra grep på is og norske vinterveier, og ikke minst bra oppførsel på barmark. Jeg ble også møtt med skepsis hos noen dekkfirma (var på runde for å sjekke priser), mens andre igjen mente at dette var en slags myte som var litt avleggs. Dagens dekk har vel lameller, og ikke knaster som tidligere, og derfor er ikke dimensjonen og det berømte "marktrykket" så viktig lenger. Jeg vet ikke... men jeg kan ihvertfall trygt anbefale 225 bredde.
  5. Follow me home på min 2009 e91 fungerer slik: Stopp bilen, ta ut nøkkelen, blink med langlysene. Da kommer de på.
  6. Meh, det var vel egentlig ikke meningen å lage noe test i utgangspunktet, derfor litt dårlig planlagt. Ville bare dele inntrykket av produktet. Fant en 'Heavy duty' versjon også: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Meguiars-G3000-Heavy-Duty-Headlight-Restoration-Kit-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem20b7717ea2QQitemZ140516621986QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories Helt utrolig hva feks Bilextra tar betalt for noen av disse tingene. Kjøpte nylig to 'Meguiars Water Magnet Microfiber Drying Towel' av samme butikken på ebay, her koster de 7.89 usd pr stykk. Bilextra skal ha 249,-
  7. Jeg kikket på disse kitene som krever en del mer arbeid, men slo det fra meg. Men du har nok helt rett i at resultatet trolig blir mye bedre med skikkelig pussing ja. Dette var hurtigmåten som passet meg bra akkurat nå
  8. Min 2009 E91 har nå gått litt over 62000 km og begynner å få noen steinspruter og småriper her og der. En ting som har irritert meg er at frontlysglassene har begynt å bli litt matte/slitte, som gjør at lyset fra lykten blir en stor grå flekk når lyset treffer glasset. Ved en tilfeldighet så kom jeg over et produkt som heter "Meguiars Headlight Restoration Kit" som skal hjelpe på dette. Jeg la derfor inn en kjapp bestilling for å prøve dette magiske stoffet ( http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400065458942&viewitem= ). Pakken ankom etter eksakt en uke, og jeg satte igang med maskeringstapen og Dewalt-drillen. Kitet består av en polerings-pad som man putter frampå drillen, en flaske med mirakelmiddel og en mikrofiberduk for å tørke over når man er ferdig. Oppskriften er enkel: Påfør litt pussemiddel på paden, drill i vei med tilnærmet flat børste og gå sakte og jevnt over området som skal pusses/poleres. Gjenta om nødvendig, og tørk over med mikrofiberfillen. Etter 2 runder på den ene lykten var det tid for å sjekke om det hadde hjulpet. Og joda, det var tydelig forskjell på frontlysene. Glasset ser mye jevnere og klarere ut, men små sår og riper er fortsatt til stede, bare i mindre form og i mindre antall. Det er tydelig at det har hjulpet på problemet betraktelig, selv om det ikke er så fullt så magisk som jeg hadde håpet. Legger ved noen bilder som viser forskjellen på venstre og høyre lykt, der venstre frontlykt er behandlet med stoffet. (Ikke lett å få skikkelige bilder, men det gir et visst inntrykk). Det er mulig at enda mer innsats hadde hjulpet enda mer (men jeg gikk tom for batteri på drillen ) Alt i alt, det kan trygt anbefales å kjøpe dette, men ikke forvent mirakler. Pakken går under tollgrensen, totalt med porto endte hele sulamitten på $36.66 2 bilder før behandling på høyre lykt: 2 bilder etter behandling på venstre lykt: Håper dette var nyttig info for noen!
  9. Ja de ligger nokså nære taket, vil tro det er omtrent 3 cm klaring. Bremsa på bindingene på slalomskiene ligger omtrent 0,5-1 cm over taket, plenty!
  10. Har vært på jakt etter taktstativ til min E91, og har nå funnet det perfekte. Stativet ligger jevnt med railsene, og er derfor ikke stygt på bilen. Dette var noe av poenget med de, siden jeg ikke orker å ta det av og på så mye. Stativet heter Whispbar X5 bar (eller Prorack som det også heter), kjøpt gjennom Bavaria til 1699,- + moms. Jeg kjøpte enkle Thule gummistropper til å holde ski og snowboard. Kan trygt anbefales!
  11. Det har du jaggu rett i Jeg har en facelift, kjøpt nokså tidlig, så da er det nok sikkert 2010-modellen som har disse nye railsene ja. Her er min 2009-modell: Takk for den oppklaringen forresten!
  12. Hmm, jeg synes de ser maken uten jeg. Festet på tre punkter, åpning mellom rails og taket. Jeg lurer på om det er forskjell på formen på railsene og avstanden mellom de to. Noen som vet?
  13. Er det noen som vet om takstativet for rails er det samme på e91 2007 og 2009 (facelift)? De er vel stort sett like biler. Takk for svar!
×
×
  • Opprett ny...