Gå til innhold

Kjeid

Medlem
  • Innholdsteller

    170
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Kjeid

  1. Idyllen gikk fort over
  2. Jeg er helt enig, og jeg tror den gamle trioen med sitt nye program fortsatt vil være best. Men jeg blir ikke lei meg om jeg får to bilprogrammer å følge med på. Når selve filmingen finner sted sa de ingenting om. Chris Evans bekreftet at de reiser til Norge på lørdag, men sa ikke noen ting om når de reiste tilbake. La oss bare håpe. Det hadde vært tøft!
  3. NRK Dagsrevyen nå klokken 19:00 meldte at Top Gears nye programverter reiser til Norge lørdag for å filme til nye program. Etter det NRK har fått informasjon om, men som Chris Evans ikke ville opplyse, er det Atlanterhavsvegen som er målet med turen. Alle som bor i nærheten har plikt til å følge med på veiene, for å rapportere til oss andre.
  4. Selv Norges Konge har aldri hatt maken til BMW, og han har hatt flere E38. En 735iL og en 750iL, men aldri en L7.
  5. Ikke min bil dette, min står i privat garasje.
  6. Jo, den kunne nok det, og jeg skulle gjerne likt å sett originale Alpinahjul på bilen også. Men da jeg selv så den i virkeligheten så var førsteinntrykket mitt at bilen var så stilfull at den enda kunne vært i "sjåførdrift" med looken den allerede hadde. Denne stilen ønsker jeg å bevare på bilen, den skal liksom ikke bli tatt for å være ungdomsbil. Og en ting til: komforten på ballonghjul! Nesten et must på en slik bil. Selv om L7 med Alpinahjul ser meget flott ut det også.
  7. Planen med bilen er bare å eie den. Den vil bli startet og luftet minst månedlig, men blir nok ikke kjørt så langt igjen. Takk! Den kunne nok vært tøff litt stylet, ja, men denne skal holdes slik den er. Tusen takk! Du trenger ikke bekymre deg for at StanceWorks klistremerket kommer i frontruta på denne bilen, ei heller noen av mine fremtidige biler. Jeg tenkte da jeg reiste for å se/kjøpe bilen at den skulle få seg noen større felger, men etter å ha sett og ikke minst kjørt bilen, skjønte jeg at bilen var perfekt som den var.
  8. Enda et baksetebilde. Hvor stort det er inne i bilen kan ikke sees. Det merkes ikke før du selv sitter i baksetet og ser fremover.
  9. Finnes mange biler på Vestlandstreff som er mer imponerende enn denne. Men om du er fra Østlandet, er det ikke lange turen. Helgetur til Sverige er ikke uvanlig for oss.
  10. Det kan jeg gjøre. Mulig den blir tatt til Bergensområdet til våren. Tror ikke den blir kjørt så mye lengre, men man vet aldri. Sjåførkostnadene blir så store
  11. Tusen takk Hyggelig at andre også liker bilen.
  12. Sjekket ikke manuelt, men nullstilte kjørecomputer i Nederland. Den kunne fortelle 1,56 liter per mil. Ikke så skremmende.
  13. Da var en ny bil kommet i garasjen, denne gang en BMW L7. L7 er en spesialutgave av E38 7-serie, som ble produsert bare i 899 eksemplarer. Som man ser på bildene er bilen forlenget mellom dørene, den er 25 cm lenger enn den vanlige iL utgaven. Jeg har prøvd å finne ut om det finnes flere som er tatt inn i Norge, men til nå kjenner jeg ikke til noen andre. Bilen er hentet fra Nederland, hvor bilen ble solgt ny. Etter mine opplysninger er bilen en av 28 LHD som ble solgt nye i Europa, og bare en av tre GK61 (pre-face). Den er blitt sjåførkjørt for en nederlandsk millionær, av den en og samme sjåføren som har tatt meget godt vare på bilen. Bilen har som kjent M73 750i motoren på 5,4 liter, som går like pent idag som i Mai 1998 da bilen rullet ut av fabrikken. Med 211000 km på telleren var jeg skeptisk da jeg reiste ned, men etter å ha sett bilen i virkeligheten var det ikke tvil om at selger snakket sant om bilen. Bruksmerker i lakk var det, men ikke mer enn forventet. Interiøret bar ikke preg av kilometerstanden i det hele tatt. Bilen har utstyr som: - TV med DVD spiller i baksetet - Varmeseter i hele bilen - Kjøleskap bak midtarmelene bak - Doble sideruter, for støyreduksjon - Solskjerming hele bak - Xenonlys - Cruisecontrol - Automatisk bagasjeromsluke - Meget god beinplass bak! E38 L7 veier 2,27 tonn, og er 5,38 meter lang. Turen hjem fra Nederland gikk igjennom Tyskland, hvor bilen mestret hastigheter på over 200 km/t, faktisk mer behagelig enn F01. Nå er bilen kommet hjem i garasjen, hvor den skal stå uten skilt på ubestemt tid, men blir nok å se på lokaltreffet på Årabrot i Haugesund til neste år.
  14. Bilen er hentet fra Nederland, hvor bilen ble solgt ny. Etter mine opplysninger er bilen en av 28 LHD som ble solgt nye i Europa, og bare en av tre GK61 (pre-face). Den er blitt sjåførkjørt for en nederlandsk millionær, av den en og samme sjåføren som har tatt meget godt vare på bilen. Bilen har som kjent M73 750i motoren på 5,4 liter, som går like pent idag som i Mai 1998 da bilen rullet ut av fabrikken. Med 211000 km på telleren var jeg skeptisk da jeg reiste ned, men etter å ha sett bilen i virkeligheten var det ikke tvil om at selger snakket sant om bilen. Bruksmerker i lakk var det, men ikke mer enn forventet. Interiøret bar ikke preg av kilometerstanden i det hele tatt. Bilen har utstyr som: - TV med DVD spiller i baksetet - Varmeseter i hele bilen - Kjøleskap bak midtarmelene bak - Doble sideruter, for støyreduksjon - Solskjerming hele bak - Xenonlys - Cruisecontrol - Automatisk bagasjeromsluke - Meget god beinplass bak! E38 L7 veier 2,27 tonn, og er 5,38 meter lang. Turen hjem fra Nederland gikk igjennom Tyskland, hvor bilen mestret hastigheter på over 200 km/t, faktisk mer behagelig enn F01. Nå er bilen kommet hjem i garasjen, hvor den skal stå uten skilt på ubestemt tid, men blir nok å se på lokaltreffet på Årabrot til neste år.
  15. Ikke noe særlig interessert i høyre-rattede versjoner.
  16. Har også funnet et bra alternativ her i Europa, men kilometerstanden gjør meg usikker. Noen som har erfaring med M73 motorene? Bilen har gått 211 000 km, noe som jeg synes er mye. Selger opplyser at bilen i hele sin levetid har vært brukt som sjåfør-bil for en milliardær. Den har servicehefte hele veien, og alt av vedlikehold er gjort på verksteder. Bil og interiør er strøkent. Bilen har ifølge selger hatt en sjåfør siden den var ny, og han har tatt meget godt vare på bilen. Aldri kjørt hardt på kald motor osv. Bilen bruker verken olje eller vann. Er det noe jeg burde vurdere? Bilen skal ikke være bruksbil i Norge.
  17. Hei, Jeg har lenge sett etter en E38 L7, men disse viser seg å være meget vanskelige å finne en "riktig" utgave av i nærheten. Har prøvd å finne i vanlige importland som Tyskland, men finner ikke noe jeg er interessert i til salgs. En av de "riktige" jeg finner til salgs på nettet er en BMW L7 750i i Dubai, UAE. Bilen er jo da en L822A GULF VERSION, og jeg lurer på om dette vil føre til problemer med registrering i Norge på noen måter. Jeg kommer neppe til å bruke bilen på vinterstid, så om det ikke er varmeapparat er ikke dette et problem for meg. Ellers er det noen som har erfaring med import fra Asia? Jeg har funnet et firma som kan frakte bilen til Hamburg i container, samt ta seg av alt papirarbeidet med eksport fra UAE. Når jeg da får bilen i Tyskland, er det mulig å ordne tyske tollskilter uten at bilen har blitt eksportert av Tyskland? (Edit: L7 er importert fra Nederland: http://bimmers.no/topic/802463-bmw-l7-750ixl-norges-eneste/ ) (Illustrasjonsbilde)
  18. Hei, prøvde på min F01 å gå inn i den "skjulte" menyen i dashbordet. Der fant jeg to feilkoder registrert, men å finne betydningen av disse, har vist seg å være vanskelig. Feilkodene: No. DTC Env[km Env Active 01. E12C20 005707 106508231 0 02. B7F689 001897 43900330 0 Betyr Env[km at feilen skjedde ved 5707/1897 på km.stand? Og at feilen er bare historisk siden det står 0 på Active? Noen som vet hvilke feil dette var? Bilen er en 2010 F01, tysk importert med 90 000 på kilometertelleren.
  19. Hei, er kalesjen for salg, med hele "stativet"?
  20. Kjeid

    solgt

    Hei, hvilken utveksling er det på differensialene du har fra 328/320?
  21. Kunne du sendt diff ?
  22. Neida, sliter ikke, men har ikke begynt å lete så mye enda. Men fra fikk spørsmål på grunn av dette som skjedde i helga: Foto: Bømlo-Nytt
  23. Da tenker du på verksted? Dyrt var det. Er jo ikke vansklig å bytte selv om du har verktøy
×
×
  • Opprett ny...