Hei
Har store problemer med mye sporing, er trafikkfarlig og min bedre halvdel vil ikke kjøre bilen hun da den er direkte farlig å kjøre med.
Kjøpte en BMW 318D, e46, 2004mod, gått 130 000km i vinter og bruker 195/65x15 dekkdimensjon og den sporer ubetydelig lite.
Sjokket kom da jeg la om til sommerdekk 225/45x17, da begynte bilen å spore sinsykt mye, ved forbikjøringer så vingler bilen sinsykt mye når man krysser hjulsporene og er man ikke oppmerksom på dette og holder godt i rattet så er veien ut i grøfta kort. Bilen følger hjulsporene i veien i svingene og rattet draes mot kjøreretningen. Blir mye vinglekjøring.
Har byttet bærearmen forran på høyre side da det var slakk i nedre opphengskule. Bytte også venstre hjullager som det var slakk i.
Prøvde å bytte dekkdimensjon til 205/55x16, men det hjalp ikke mye.
Hva er galt, dekktype, dekkdimensjon, foringer etc.
Er det noen som har samme problemer og hva kan gjøres for å få en sikrere bil å kjøre.
Håper på gode svar og takk på forhånd.
Hilsen en fortvilet bileier.