Gå til innhold

RolfKr

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

RolfKr's Achievements

  1. Ja, reima ser bra ut.. Forstår ikke hva det kan være. Vet noen hvordan jeg kontrollerer om et relé fungerer som det skal?
  2. Ingen andre som har noen tips til meg?
  3. Men hvorfor lyser da ikke ladelampen når jeg skrur på tenninga? Kan skjekke reima, men jeg synes det var litt merkelig at dynamoen ladet i ca en halvtime, og plutselig så sluttet den å lade..
  4. Heisann, jeg eiger en 525 tds fra 1994, som jeg har hatt litt elektriske problemer med. Jeg var ute å kjørte som vanlig, og fikk opp ABS lys i dashbordet samtidig som servoen sluttet å fungere. Jeg fortsatte å kjøre fot å prøve å komme meg hjem med bilen. Litt etter abs og servo ga seg begynte instrumentene i dashbordet å kødde. Ladelampen lyste aldri. Jeg fikk bilen hjem og fant ut at dynamoen ikke gav ladestrøm (batteriet var også utladet) jeg skjekke først sikringer, men alle disse var ok. Tok ut releer og rengorde kontaktene på disse. Etter jeg gjorde dette skjekket jeg om problemet fortsatt var der, og satte på tenninga. Da fungerte plutselig ladelyset, og jeg fikk startet bilen. Jeg målte ladestrømmen, og nå plutselig ladet dynamoen. Jeg trodde at poblemet var fikset, men etter en stunds kjøring fikk jeg akkurat de samme problemene igjen... Blir sikkert mye rot her, men håper noen forstår.. Har dere noen tanker om hva feilen kan være?
×
×
  • Opprett ny...