Gå til innhold

uzzy786

Medlem
  • Innholdsteller

    9
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av uzzy786

  1. Hva må mann skru ut på en 318i cab fra 1994 for å komme se helt til starter, bilen starter ikke så planer om å måle litt rundt der og eventuelt bytte ut starter og se.
  2. Ingen som vet hva som kan være feil?
  3. Bilen starter når den vil. Når tenningenvris så kommer alle lysene på og bilen er som normal fram til nøkkelen skal vris helt inn for å starte motor. Ingen liv i motor, når den skal startes mens alle lysene er fortsatt på og alt funker som den skal i bilen ellers. For en uke tilbake skjedde det samme på en bensin stasjon når jeg fylte på bensin og slo av bilen. etter betalingen ville ikke bilen starte på første og andre forsøk men på tredje kom motoren på. etter det skjedde det igår en gang og andre forsøk ble den normal igjen, og nå vil den ikke i det hele tatt. Batterie virker frisk, men kan ikke utelukkes. Høres det ut som starter eller at det er noen ledningsbrudd? jeg kjenner ikke til ledningsnette på den bilen heller. Takker alle på forhånd!
  4. Satt inn samme batteriet tilbake nå etter å ha renset og pusset opp batteri kontaktene og kabel kontakene til batteriet. Batteriet er fullladet også. Bilen starter og går som den skal nå, får vell se hvor lenge det varer da. Har startkabler liggende bilen, ber bare broren komme med sin bil hvis den plutselig nekter å starte da:p
  5. Batteriet har stått på lading i over 2 døgn:p Men skal pusse kontaktene på den nå jeg.
  6. Nå plutselig så går alt normalt i bilen. bilen startet med batteriet koblet til foran under panseret og ved å ha batteriet i bagasjerommet også. Men så skjedde det samme en gang mens batteriet var i bagasjerommet og en gang mens jeg hadde den under panseret men så startet den som normalt alle gangene etter det igjen. Så tror det er noe problem som slår inn av og til. Så ja! Men problemet er der uansett om jeg kobler batteriet direkte under panseret på motoren eller om jeg setter den bak i bagasjerommet.
  7. Altså at jeg skal sette pluss til pluss under panseret og minus til motoren istedenfor at jeg setter i batteriet bak i bilen? og prøve å starte? og se om det går?
  8. Ikke noe fikling med elektronikken i det hele tatt. Anadre batteriet ble tatt ut fra en annen bilen og den batteriet funker normal i andre bilen fortsatt. Har en 318 cab og ikke 320.
  9. Hei, alt lyser opp når nøkkelen vris i tenningen, men med en gang jeg skal prøve å starte opp bilen så kutter den ut strømmen og batteri kobler seg ut. jeg tror nok det er et kortslutning et eller annet sted, men hvor hvis det er faktisk et kortslutning. Har prøvd bilen med et annet batteri også, får det samme problemet. Deretter har jeg prøvd å starte opp bilen ved hjelp av et annet bil og det går. men med en gang jeg slår av motor så er det ikke mulig å starte den opp igjen. Takker på forhånd!
×
×
  • Opprett ny...