Gå til innhold

M-tech02

Medlem
  • Innholdsteller

    251
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om M-tech02

  • Bursdag 07/03/1989

Contact Methods

  • Website URL
    http://www.bimmers.no/forum/viewtopic.php?f=6&t=190785

Profile Information

  • Interesser:
    Saltdal

M-tech02's Achievements

  1. tja kommer ann på hva du har å selge:P skulle hatt manuell girkasse å det som trengs for å bygge en e36 325 om fra automat til manuell;)
  2. Ja fikk bilen hjem igår å plassert den i "garasjen" får motor og resten av delene hjem ikvell mest sannsynlig. så da blir det å begynne å sortere ut hva man har å kan bruke, å hva man kan kaste. Glemte selfølgelig å ta bilde igår, men er jo ikke så mye å ta bilde av enda. noen som har anbefaling på hvordan brekk man burde kjøpe? ser gs har flere å velge i.
  3. km stand å tilstand på girkassa?
  4. Da blir det vist litt forandringer i planene, en kompis av meg har en e36 sedan stående med m50b25 motor, som vi kommer til å bygge opp isteden. denne blir vi å frakte hjem til meg å begynne å gå igjennom i kveld for å finne ut hva vi trenger av deler og slikt. minuset med denne er at det er automat kasse, pluss noe rust som må sveises. noen som har kasse til salgs eller kan anbefale en manuell kasse? regner med effekten kommer til å øke etterhvert som pengene gjør det, så gjør ikke noe om det blir en overdimensjonert kasse til å begynne med.
  5. ikke vært inne her på lenge, bilen har jeg enda, å funker bare fint;) problemet som jeg skrev over her viste seg å være en vakumslange jeg hadde satt på feil plass:P ellers så er det gjort fint lite med bilen annet en div service og vedlikehold.
  6. Etter flere år hvor man har sagt hver sommer at man skal bygge seg banebil, så ser det endelig ut til at man skal gjøre noe mere enn å bare prate om det, Dette blir ett budsjett bygg, som blir oppgradert etterhvert. Henter meg mest sannsynlig en e36 coupe med en m50b25 motor nå til helgen. Planen til å begynne med er: - Ribbe den for mest mulig vekt. - Turbomate motoren, tenker å kjøre på e85. - Hydraulisk håndbrekk. Satser på å har dette klart til høst treffet på acr i august, så kommer det til å bli gjort mere iløpet av vinteren for å være klar til neste sesong. Planene da er: - Montere skikkelige bremser - Montere skikkelige coilovers - Andre seter - Fuelcell og det rundt - Bur Dukker sikkert opp mere ettehvert. aldri hatt banebil før, men har flere kjente rundt om som har mye peiling som kan hjelpe. Om det er noen som har noen tips til hva som bør/kan gjøres så er det bare å rope ut. Bilder kommer av bilen når den blir hentet.
  7. hei byttet turbo i høst på bilen, og etter ca 2mnd så begynner turboen å tulle. normalt ladder den på ca 18-2000omdr, men nå må jeg ha nesten 3000omdr før den ladder. ladder fint når den først ladder og drar bra, men blir veldig ketchup effekt. samt at jeg må av og til gire ned manuelt for å få nok turtal i til at turboen ladder i bakker og slikt. noen som har nå tips til hva det kan være? har fått frieksos på bilen. kan det ha noe å si?
  8. inkompetent mekaniker(meg selv) var årsaken til startvanskene. kom på at jeg hadde hatt av innsuget, så plokket det av på nytt for å sjekke om jeg hadde gjort noen feil der. visste seg at jeg hadde koblet feil på to vakumslanger som gav meg problemene:S
  9. Den lille vakumslangen som går over motor er vell de som skal inn på egr ventilen?
  10. har nå hatt av alle luftslanger på nytt å sjekket om det lå noen filler/papir igjen. har også dobbelt sjekket når jeg monterte de at de er skikkelig på osv. men ingen forskjell.. viss det ligger noen feil koder inne som jeg kan plages med vil da bilen starte i det heletatt?
  11. hm. kan jo sjekke over luft tilførselen en gang til. men mener på at luftslangene inn og ut på turbo og inn på innsug og ic er på.
  12. nei var ikke heeelt flatt...mn er jo snodig da bilen startet og gikk fint da jeg kjørte den inn i garasjen.og når den starter nå høres den helt fin ut ikke noe motorlampe eller noe ulyd, men går bare 5-10sek før den stopper helt.
  13. Hei fikk turbohavari på bilen i sommer, og fikk endelig tid til å bytte turbo i helga. skulle ta ett oljeskift ikveld før jeg hadde oppstart på bilen. først så klikket det bare i startmotoren, så på med startkabler for å prøve på nytt. bilen startet og gikk i ca 5-10sek før den stoppet igjen. prøvde på nytt startet og stoppet med engang. ventet litt og prøvde på nytt å da startet den og gikk i 5-10sek. dette gjentok seg ett par ganger til. noen som vet hva som er feil? er det muligens bare det at det er for lite strøm? at den ikke klarer å dra nok strøm gjennom startkablene?(er noen gamle tynne startkabler)
  14. Ja etter lang og lenge så er turboen byttet. skulle bare ta ett oljeskift nå ikveld før oppstart. da jeg skulle prøve å starte bilen klikket det bare i startmotoren. på med start kabler. bilen startet og gikk i 5-10sek før den stoppet. prøvde på nytt startet og stoppet med engang. ventet en stund å prøvde igjen å da startet den og gikk i 5-10sek. dette gjentok seg flere ganger. noen som vet hva som kan være feilen? bilen gikk fint da jeg kjørte den inn i garasjen før jeg plukket av turboen. kan det være så enkelt som at den ikke får nok strøm?
×
×
  • Opprett ny...