Gå til innhold

pacman79

Medlem
  • Innholdsteller

    11
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av pacman79

  1. Det hjelper lite når det kun er kilometerstand til siste gang feilkoden oppstod, som da var på skadetidspunktet... Siste sjangs er at min kundebehandler tar kostnaden på 2800 på en goodwillkonto eller en tilsvarende rabatt på forsikringen i ett år. Ellers tar eg mine 40.000 i årlige forsikringspremier og flytter de til et annen selskap. Ikke f*** om eg skal bli kalt en løgner og nektet fullt oppgjør fordi det ligger lagret feilkoder i minnet på bilen fra før min eiertid.
  2. Supert ! Da får eg ta turen bort å få lest ut dette. Så får vi se om ikke forsikringspipa får en annen lyd etterpå takk for hjelpen
  3. Finnes det en link mellom feilkodene og f.eks km-stand, antall dager siden feilen oppstod eller noe slikt? En logg eller noe sånt? Det vil jo kunne gi meg det eg trenger for å bevise saken. p.s. Bavaria e greie nok de, de må jo forholde seg til forsikringsselskapets folk.
  4. Fruen har vært ute å kjørt igjen.. Hun klarte å rygge min 316 (2004) oppå rester av et veiskilt, med det resultat at hun ble stående fast oppå her.. Fikk hjelp av noen forbipasserende til å lirke bilen av.. Sideskjørtet ble ødelagt og hele kanalen ble trykket inn. Samtidig begynte alt av varsellys til bremser å lyse. Når hun kom hjem med bilen fikk eg Falck til å hente den og kjøre den til Bavaria da eg ikke ville risike å kjøre dersom bremsene var ødelagt. So far so good. Har full kasko hos Gjensidige, og Bavaria i Stavanger fikser bilen. Nesten alt ihvertfall. Når eg henter bilen etter noen uker og ny kanal osv er på plass, lyser fortsatt alle varsellysene til bremsene. (anti-skrens, abs og det røde varsellyset). Eg leverer nøkkelen tilbake uten å hente ut bilen, og lover å se på det. Dagen etter sier Bavaria at en ABS-sensor er gått, og at eg nok må dekke dette selv da dette er en slitedel. (!) Takstmann fra Gjensidige tar deretter kontakt med Bavaria, og de sier at de leste ut feilkoder fra bilen, som viser at ABS-feilen har oppstått 32 ganger. Gjensidige nekter deretter å dekke dette. (ca 2.500 kr) Nå kjøpte eg bilen for ett år siden, og eg er sikker på at dette varselet aldri har dukket opp i min eiertid. Eg har hatt mye problemer og måtte bytte ut valvetronicsystemet, ventilløftere og hele sulamitten, men abs-en har alltid fungert. Hvordan i all verden kan eg klare å motbevise at dette ikke har vært en feil det siste året? Kan eg lese ut datoer for når feilkodene oppstod? Kan de i det hele tatt lese antall ganger feilen har oppstått? Andre tips? Det er ikke beløpet som er skremmende, men prinsippet om at eg faktisk skal få dekket skaden når den først oppstår.
  5. ..noe det ikke gjorde. Så ble skifte av hele valvetronic-systemet. Motor, løftere, aksling, you-name-it.. Men nå sviver den fint igjen ihvertfall. 1 mnd senere, og en god månedslønn fattigere.
  6. Kastet inn håndkleet. Snakket med Bavaria i stavanger, de mente det var best at eg gikk rett til Transtec (Siden eneste feilen som dukker opp nå er girkasse-nødmodus). Fikk time samme dag Gikk en runde med diagnose og fikk luket ut feilkilder, satt igjen med et valvetronic-system som ikke ville la han slette feilkoder eller resette. Så han henviste videre til Kvål Auto. Der fikk de tatt en kikk på det og pr i dag venter de på ny valvetronic-motor aus Deutschland. Forhåpentligvis vil dette fikse alle feil
  7. Da hadde eg satt på nytt batteri også, samt ny luftmassemåler. Og vips - absolutt INGEN forskjell... Hmm.. begynne å bli tom for ideer nå
  8. Neida, er bare det midterste feltet som er feilene. Mye er nok følgefeil også, så tar det litt etter litt
  9. Nå har den gått over til å droppe varsellys for motor, og heller gå rett på girkasse i nødmodus. Dette kommer etter 50-200m kjøring, varm som kald. Har til nå kjøpt nye plugger, det hjalp ikke. (biltema) Kjøpte en coil, og prøvde meg fram og skiftet en etter en på alle 4 pluggene, det hjalp ikke. (mekonomen) Kjøpte en kamakselsensor og byttet den på eksos-siden, det er vel bare den som gir feilmeldinger? Men det hjalp jo ikke. (ebay, UK for 24£) Så nå blir det å skifte luftmassemåler. Regner med at det kan hjelpe, da den kan til tider jage på tomgang. Hvis eg da kobler fra lmm så sviver den bedre. *lete rundt på ebay*... Edit: fant'n til 49$ i på ebay fra Latvia Mye bedre enn 1800 kr fra koed
  10. Har feillisten under.. Var jo litt å velge mellom.. Tenkte på lamda-sonder, men siden problemet er likt enten den er varm eller kald, så er vel det utelukket. En coil eller plugg kanskje? Får opp varsellys for motor av og til (ved mye harking), samt at girkassen går i nødmodus av og til (ved pådrag). Forsvinner etter en stund. (Skal forsåvidt bestillle litt deler fra koed alikevel straks, så lmm/sensorer blir forhåpentligvis litt billigere enn 15k )
  11. Som sagt, har nettopp kjøpt meg en E46 316. Problemet er at den hoster ett host når eg gir gass i kryss (tiptronic ja), og drar dårlig i de første 1-2 sekundene. Samtidig så sliter den med høyt turtall også, over 5-5.500 så virker det som om ikke har mer å gå på, og turtelleren hopper litt opp og ned.. Gir en flat pedal gjennom første og annet gir, så blir det plutselig harde girskifter, og kassen går i nødmodus.. Lite gøy. Fikk lest av feilkoder, og der var vel alt av sensorer nevnt.. Jäger Sentrum kunne ikke si hva som var galt, da det nok var masse følgefeil.. Så er det en enkel løsning? LMM? Har hatt en e39 520 før, og istedenfor å gjette på diverse sensorer, coiler, plugger, vakumslanger og lmm, er det kanskje best å bytte alt for å bli ferdig med det i noen år fremover? Og en ting til: Uorginale bremseskiver og klosser fra Koed - god kvalitet eller?
×
×
  • Opprett ny...