Gå til innhold

ma.gnus

Medlem
  • Innholdsteller

    17
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

ma.gnus's Achievements

  1. Takk for svar, skal prøve snarest
  2. ingen som vet? Har nå fått opp flere meldinger. Den veksler mellom den første, og samtidig feil om bremselys, sensor oelstand osv. Skjønner fint lite
  3. Hei! Fikk for ikke lenge siden en melding fra dashbordet som sto "Check control" etterfulgt av Betriebsanleit, tror jeg det var. Stoppet bilen i et minutt, startet den, og da var den borte frem til dagen etter. Nå kommer den på konstant Har noen peiling på hva det kan bety? Forrige gang den lyste var da bensinpumpen røk, litt urolig.
  4. Jo gjerne, om du tar turen til Bergen kjøper jeg dem
  5. Dersom jeg får satt dem på min e34 er jeg interessert. Senterring skal jeg fikse. Det er vel 5x120 boltsirkel?
  6. Passer disse til en e34?
  7. Du har vel ikke et fint sikkerhetsbelte til førerside?
  8. Har du bensinpumpen til salgs?
  9. Skulle gjerne hatt tak i en bensinpumpe (selve motoren) til min e34. Gjerne en uoriginal eller en brukt en dersom noen har
  10. LØST Tok ut pensinpumpen, og den var død. Jeg gav den et lite "kakk" i siden, og kjørte strøm igjennom den, så virket den med en gang. Nå vet jeg jo at den er svak, og at dette sikkert kommer til å skje igjen, men så har jeg altså funnet problemet Tusen takk for all hjelp!
  11. Det virker jo logisk det også. Men nå når jeg stakk hodet ned til pumpen hørte jeg ikke en lyd. Skal sjekke om den får strøm i det hele tatt
  12. ligger ikke pumpen i bagasjerommet? Under det lokket på høyre siden?
  13. Oi, det var kjapt. Tusen takk for hjelpen! Skal prøve snarest, men burde ikke bensinen fordampet vekk fra pluggene etter så lang tid? Har ikke SJEKKET pumpen, men stakk hodet ned i bagasjerommet for å høre om det var noe liv, men vanskelig å vite. Hørte også at jeg kunne prøve med startgass som man sprayer inn i luftinntaket for å få motoren i gang, kunne det vært noe å prøve?
  14. God aften! Jeg sliter stort med bilen min, og håper en av dere her inne kan hjelpe meg. Er fullstendig ny på bimmers, men hørt mye pent! For et par dager siden sto jeg i kø med sikkert under fem liter igjen på tanken. Jeg skrudde av motoren for å spare bensin, startet, kjørte ca 30 meter, stoppet, startet, kjørte ca 30 meter igjen, og deretter enda en gang før jeg stoppet den i ca 15 minutter. Da jeg skulle starte den etter dette, startet den i tre sekunder (gikk vel på rundt 500 revs) før den stoppet. Da ville den ikke starte igjen heller. Jeg trodde jeg var tom for bensin, så fylte på ca 10 liter, og prøvde igjen. Fikk ikke start på den da heller, og da gikk batteriet tom for strøm. Fikk deretter tak i startkabler, og chinnet motoren til jeg ble blå i fjeset. De første fem-seks gangene fikk jeg bittelitt start, men den sluknet etter to-tre sekunder. Etter dette var det ingen reaksjon uansett hva jeg gjorde. Jeg mener det luktet litt bensin fra eksospotten, men kan ikke garantere det 100%. Nå er det ingen reaksjon fra bilen i det hele tatt når jeg starter. I tillegg fikk jeg to ganger (etter å ha chinnet bilen i ca 15 sekunder) to feilmeldinger om Getriebesystem (tror jeg det var) og betriebsanleitung. Men de gav seg etter hvert. Har noen en anelse om hva jeg kan gjøre? Setter stor pris på all hjelp! (PS, alarmen på bilen har de to siste dagene automatisk slått seg på klokken 6 hver natt og ult til batteriet går tomt for strøm, men har vel sikkert ikke noe med dette å gjøre tenker jeg)
  15. Hei! Fikk du solgt dekkene?
×
×
  • Opprett ny...