Gå til innhold

KarlSvenoy

Medlem
  • Innholdsteller

    40
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om KarlSvenoy

  • Bursdag 02/10/1994

Profile Information

  • Interesser:
    Kristiansund

KarlSvenoy's Achievements

  1. Selger min 318i for en rimelig sum grunnet ulyd i bakaksling, usikker på hva det er! Dette er en veldig god bil å kjøre, som kun har hatt 2 eier før meg. Bilen er trillet 192'000km, og jeg selger den grunnet kjøp av ny bil! Bilen er fri for rust! Alu felger på sommer og vinterdekk EU godkjent til Oktober i 2014 Clutch er nylig skiftet Bremseskiver og klosser skiftet nylig rundt hele bilen Støtdempere foran nylig skiftet Ny luftmengdemåler Radiator nylig skiftet Foringer i forstilling skriftet for 1,5 år siden Fjære bak ny for 3 år siden Utstyr Regnsensor Sportsratt Skinnseter Kjørecomputer ABS ASC(Automatisk stabiliseringskontrol) Elektriskspeil Elektriskvindu 116HK
  2. Hehe! Fikk noen tips om at det kan være girkassa, eller eventuelt pakningen mellom clutch og girkassen!
  3. Her er forresten en liten video om det skal hjelpe!
  4. Det går helt fint du! Jeg er takknemlig for alle tips jeg mottar!
  5. Prøvde nettopp dette, har samme problemet! Kjøre fram og tilbake, det høres rett og slett ut som om noen skulle ha ligget under bilen å slått med ei slegge! Den gikk 2 meter så var det full bråstopp, samme resultat om jeg rygget.
  6. Det kan være mulig! Har hatt problemer med ABS nå nylig, når jeg bremser slår ABS inn uansett forhold!
  7. Den går fint på tomgang! Mistenkte at det kunne være kast i svinhjulet eller akslingen. Men da ville den jo ha oppført seg likens ved avslått motor?
  8. Opplevde nettopp en sinnssyk dunke lyd i det jeg var ute å kjørte! Merket det først i svak grad (som gikk i takt med akslingen/hjulet) Tenkte kanskje det bare var en stein eller noe som hadde kilt seg fast, men etter 500m så begynte hele bilen å riste, så jeg kjørte inn på første busslomme og fikk slept hjem bilen. Det gikk fint å slepe den hjem mens motoren var av, men i det jeg vridde om tenningen så begynte det å dunke og riste. Så mye at bilen stoppa på flekken og slepetauet røyk. Noen som har opplevd lignende?
  9. Hei, jeg har en e46 318 99'mod som jeg har kjørt i snart 1 år nå! Rundt november-desember har jeg begynt å oppleve en ulyd i motoren, som bare har blitt verre og verre! Høres ut som en elmotor når jeg gir på, eller strikkmotor.. Bilen har trillet 185'000 km! Tror det kan komme av en pakning i girkassa, men veldig usikker! Skiftet clutch selv, på rundt 180'000 km for 3 månder siden. Mener lyden har blitt verre etter dette! Høres best i 1,2 og 3 gir. Lyden er ikke der når bilen er kaldt. Noen som har opplevd det samme? Kan nevne at det lekker kjøleveske fra en eller annen plass også... Tips for tetting? Har byttet slangen som går inn der man fyller på(Siden slangen var tydelig oppsmuldret, byttet radiatoren siden den var hoved årsaken til lekkasjen og byttet toppen til der man fyller på kjøleveske! Har også et problem med turtallet som er veldig irriterendes.. I det jeg gir på så går turtallet ned til omkring 500, noe som gjør at det tar lengere tid å komme opp i fart enn vanlig. Også når jeg trykker inn clutchen mot et kryss så går turtallet ned til omkring 500, det virker som om den skal kveles.(Skjer ikke om jeg bare står stille) Ellers går bilen ganske jevnt på tomgang etter jeg byttet en slange som gikk til "veivhusventilen"?... iallefall en slange det går olje igjennom! Takker for svar!
  10. Bare å komme innom det! (Håper du har sett nøye igjennom bildene, du burde ha fikset de før du bruker de. Med mindre du aldri står parkert i dagslys) Du kan kontakte meg på: 41328708
  11. Jeg har aldri brukt de før, så har ikke bilder av de på min bil. Men fant frem noen bilder på google : ) viewtopic.php?f=18&t=221391 Merk deg at dette er 19" Jeg holder til i Kristiansund (Møre og romsdal)
  12. Høres ut som en helt grei pris det! Har du noen anelse om hva 4stk nye dekk til felgene vil koste? Regner med at det hadde vært lettere å solgt de med nye dekk!
  13. Tok noen bilder til av skadene på felgene Første felg: Det er noen veldig små riper/hakk på kanten av felgen, ellers er lakken på kanten ganske grei! (I forhold til de andre) Andre felg: Det er ikke noe lakk igjen på kanten + noen veldig små riper/hakk Tredje felg: Helt ytterst på kanten er det noen små hakk på ca halve omkretsen(En jobb på 10-15min skal til for å få den gjevn) mangler lakk noen plasser(På kanten) Noen svarte merker rundt, ellers helt grei i lakken. Fjerde felg: Den der er den verste felgen, som vist på bildet over så mangler det faktisk en bit av felgen! Det er ikke noen andre riper/hakk på felgen enn på den lille biten som er vist på bildet over. (Jeg la ikke merke den biten som manglet før idag!) Fikk de felgene først for 2 dager siden. Merk: Det er ikke noen andre visuelle skader på felgene enn på kantene!
  14. Som sagt, så aner jeg ikke hva de er verdt enda! Får vente til jeg får litt mer oversikt.
×
×
  • Opprett ny...