Gå til innhold

Audun92

Medlem
  • Innholdsteller

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Audun92

  1. Gå for E39 hvis du vil ha kjøreglede og kjørecomfort Ville ha valgt en diesel. Disse er veldig driftsikre, er også drivstoffgjerrige. Hadde en chippa 525 TD(samme motor som TDS) den brukte under literen på langkjøring:) Veldig gode motorer, men som sagt tidligere vær obs på Turboen. Mange som ikke kjøler ned turboen etter kjøring. Med tanke på forsikring så varierer dette veldig. Har hørt at forsikringer er ofte basert på statistikk, det vil si at en 520i kan være dyrer å forsikre enn feks en 523i pga at det er flere som kjører 520 dermed er ulykkestatistikken høyere. Vet ikke om dette stemmer. Kommer jo selvsagt an på km stand også Lykke til med bilkjøp
  2. Håper noen kan hjelpe meg litt. Har ikke fått motoren til å gå skikkelig etter motorbytte. Den vil ikke gå på tomgang, og når jeg skinner, så virker det som at motoren gjør motstand. På nymotoren så er det M50 innsug, jeg brukte spjeldet som stod på gammelmotoren.(kan dette ha noe å si?) Bruker samme hjerne og ledningsnett som jeg hadde fra før håper noen kan hjelpe meg:), bilen er en E39 523/528 1996
  3. Tusen Takk for svar da vet jeg det. Bare å begynne å skru da
  4. Takk for svar. Utetemp føler er defekt. Det blir vel gradvis men det skjer fort. Jævlig irriterende. Utetemp føler står normalt på -49 grader. Men kan plutselig finne på å hoppe opp på 49+. Kan det hende at siden det er automatisk annlegg, at den regulerer seg etter temperaturen som føleren viser?
  5. Klima ja
  6. Har problemer med mitt varmeapparat.Det funker som vanlig i en stund. Men jo mer jeg kjører så blir det plutselig kald luft selv om det er stilt inn på 22 grader. Det hjelper hvis jeg stiller inn på ca26 grader. Da funker den så og si normalt. Har sjekka kjølevæska. Alt er fint der. Kan det være varmeelemente som har blitt sliten? Motoren har rulla 210 k og bilen har rulla 317k.
  7. Noen som har en i bra stand og til en billig penge?
  8. Kan ikkje stille inn speilene mine. Hater elektroniske dingser i bil, og hater værtfall å fikse på det(er heller ganske dårlig på elektronik). Kor skal jeg begynne å feilsøke?
  9. e itj touring sjø må æ demonter heile baksetan?
  10. bakluka mi blåste ned, mens batterie va på lading, og siden det er elektrisk lås på BMW 520 E39, så får den ikke opp. Ka ska æ gjør????
  11. Under kjøring, slår de seg plutselig på, både ESP og ABS samtidig. Så etter litt, forsvinner de igjen. Dette kan skje opptil flere ganger i løpet av en tur. I går når jeg var ute og kjørte, begynte de først og lyse, når jeg skulle snu, ga jeg fullt rattutslag, da sluttet de og lyse. Derfor trur jeg det er følerne eller dårlig kontakt.
  12. Har et problem. ABS og antispinn varsellampene lyser av og til. det slår seg inn og ut under kjøring. Kan det være ABS følerne som er gått? Er det noen sammenheng mellom antispinn og ABS? Siden det slår seg ut samtidig. Er det samme følerne? På forhånd takker jeg for alle svar.
×
×
  • Opprett ny...