Gå til innhold

karlocks

Medlem
  • Innholdsteller

    4
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

karlocks's Achievements

  1. Takker for svar! Da har jeg notert meg en liten liste med viktige ting å se etter ved kjøp av bil: 1. Ringe tidligere eiere, kontrollere km og historikk 2. Sjekke servicehefte grundig (sammenligne med info fra ringerunde). 3. Sjekke for rust: Hjulbuer, Bagasjeluke, Tank lokket, dører og kanalene spesielt. 4. Sjekke bakrute-visker. 5. Sjekke om airbag-lyset lyser. 6. Trykke på alt av knapper, teste alt elektrisk. 7. Sjekke motor for olje lekkasjer. 8. Sjekke radiator nøye. 9. Sjekke om spaken til girkasse er treg å flytte, skal gire mykt under kjøring. 10. Høre etter ulyder i drivverk (klunkelyder). 11. Husk Lommelykt! Noen som har noe å tilføre her?
  2. Takker! Det skal jeg lese igjennom ))
  3. Takker for mange bra tips! Merker at det er fort gjort å gå i den fella at man vil ha nyest bil for pengene og glemmer at det er best bil for pengene som er det smarte Jeg har lyst på skinn. automat og stv og ser at eldre bil er å foretrekke.98, 99 og 00 mod har mange greie biler til salgs i min prisklasse så da er det bare å huske alle gode råd og bruke hodet
  4. Hei! Er ny her på forumet og trenger litt hjelp.. Leter etter en familie bil som er priset under 70000,- (+ -) sånn ca. Er blitt student og må spare der jeg kan )) Valget av bil er selvfølgelig BMW og jeg har luket ut 1999 - 2001 mod E39. Spørsmålet er hvilken som er det lure valget? hvilken motor som er mest driftsikker (2,5l / 2,2l) Ting jeg burde se etter på prøvekjøring osv. Rustproblem? evt andre svakheter. Noen som vet om bil i denne prisklassen de kan anbefale? Takker for svar!
×
×
  • Opprett ny...