Hei,
Min gamle venn Alexander skal gifte seg i juni, og forloveroppdraget er tillagt meg. I denne forbindelsen har jeg et håp om et lite bidrag fra noen på forumet som besitter en E30 med rekkesekser, som vil bety utrolig mye for oss.
Bakgrunn:
Alexander er en 33 år gammel siv.ing., advokat og kjempepedant. Han vokste opp i baksetet, og etterhvert førersetet i en 1986-modell 320i med sportsunderstell. Bilen, best kjent som Black Death, rullet ut av fabrikkporten i Múnchen 11. februar 1986 (min bursdag). Black Death arvet han siden fra sine foreldre, men ifm utenlandsstudier i 2001 gjorde han et katastrofalt valg han siden har angret på - bilen ble solgt til en BMW entusiast i Ålesund. Tross iherdige forsøk senere år på å spore opp bilen
for å kjøpe den tilbake står Alexander nå uten E30, men har i stedet en 325iA av nyere modell.
For å lindre sårene på sjelene har Alex vært aktiv i BMW Car Club Norwegen, og blandt annet oversatt Auto Motor & Sport til norsk for klubben.
Planen:
Lørdag 21. april skal Alexander drikkes ut. Den ultimate starten på dagen ville være om vi kunne hente ham i en E30 i hans leilighet i Oslo og ta en liten tur på fine veier (Maridalen eller Sørkedalen?) før brunch. Det er ingen enkel oppgave å spore opp slike prakteksemplarer lenger, men jeg håper det er noen her på forumet? Ville det være mulig å låne/leie bilen av deg for en formiddag? Du må selvsagt gjerne bli med, og jeg kan forsikre at bilen vil bli pent behandlet - Alexander har aldri gått over 3,000rpm før motoren er varm.
Jeg håper virkelig dette er noe du kan være behjelpelig med - kontakt meg gjerne på 9340 9379 / frederik.lunde@gmail.com
Fortsatt god påske!