Gå til innhold

bmw330ci89

Medlem
  • Innholdsteller

    196
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Nesbyen
  • Kjøretøy
    BMW M3 E46 Touring

bmw330ci89's Achievements

  1. Hei, driver å lurer på å kjøpe noen japan racing JR21 felger til min E46 M3 så det jeg lurer på da er om vil 9,5" felg med 235/35/19 dekk foran å 11" felg med 275/30/19 dekk bak passe inni M3 skjermene? eller hva slags dekk anbefaler folket å kjøre med bak på disse felgene? Har i dag noen noen Zito kantfelger 8,5" felg med 235/35/19 dekk foran å 10" felg med 265/30/19 dekk bak
  2. Jeg lurer på om det går med 19 tom felger på BMW M3 E46 med K-sport 12 stempel calipere å 380mm bremseskiver eller må man ha større felger? Noen som vet eller har prøvd dette?
  3. Noen som har noen tips til hva det kan være? Jeg tenker luft i systemet å lurer på hvilken måte som er riktig for å få lufta riktig?
  4. Har akkurat kjøpt meg en bmw 318i E46 som jeg tenkte jeg skulle bruke til isbanebil men kjølevæske lampa begynte å lyse etter 5 min etter jeg henta bilen på Gardermoen å han som jeg kjøpte den av skulle på et fly så fikk ikke tak i han. Stoppa på nærmeste bensinstasjon å fylte på kjølevæske å lampa kom tilbake etter 5 min kjøring igjen men da kjørte jeg helt hjem mens lampa lyste å det var en tur på 2 timer å temperaturen på motoren var helt fin hele turen å varmeapparatet blåste jævlig varmt hele turen å når jeg kom hjem lot jeg bilen stå 3 min på tomgang mens jeg titta oppi motorrommet å når jeg skulle gå å stoppe bilen så hadde kjølevæske lampa slukket å nåla hadde begynt å bevege seg mot rødfeltet å siden har jeg ikke fått sett noe mer på bilen. Lufteskruen på ekspansjonstanken er ikke den originale plastskruen men en helt vanlig bolt med samme gjengestørrelse, har det noe å si at den plastikkskruen må sitte der? Hva kan være galt? Vannpumpa skal nylig være byttet å bilen er akkurat EU-godkjent, olja er fin å ikke noe røyk fra eksosen.
  5. Nei, skulle ta oljeskift nå til uka egentlig tok diagnose å fikk disse feilmeldingene: Sekundærluftmengde for liten, Lambda før katalysator rekke 2 signal, Lambdasondeoppvarming før katalysator 2 funksjon og Feiltenning sylinder 6. Kjørte rolig 500 m etter lyden kom å siden har jeg ikke starta den, den har den slags raslelyden, bråker på en måte mer fra eksos nesten litt grommere lyd på en måte
  6. Ja er ganske sikker på vanosen, kanskje de vanos skruene, skal ta diagnose nå
  7. Fikk plutselig en raslelyd fra S54B32 motoren min i går når jeg var ute å kjørte, kommer mer raslelyd ved mer turtall å bilen går dårligere, er det vanosen som lager den lyden? er det noen som vet hva det kan komme av?
  8. Jeg har en bmw e46 touring som bakrute viskeren plutselig begynner å gå på å den spyler ut spylervæske ganske ofte, spyleren prøver også å spyle selv om det er tomt for spylevæske å da begynner viskeren å gå på tørr rute. Jeg har tatt sikringen for å slippe å få ripa opp ruta, noen som vet hva som kan være feilen?
×
×
  • Opprett ny...