
Flatmo
Medlem-
Innholdsteller
75 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Innholdstype
Profiler
Artikler
Forum
Galleri
Blogger
Kalender
Alt skrevet av Flatmo
-
-
Nei ikke i år. kanskje neste år....
-
Ikke helt fornøyd med selskapet på utstilling. En plastbil fra The Fast and The furious på ene siden å noe som kalles Porsche på den andre.
-
Nå har jeg ryddet å vasket litt i motorrommet, og tatt hjulstillingskontroll. Dagen idag har gått med til å polere hele bilen. Begynner å nærme seg. En uke til Motorfestival i Stryn. Det som mangler nå er å få påplass taktrekket. Mangler dekselet nede i gulvet på pasasjersiden om noen har (bilde).
-
Masse deilig bråk! Kommer veldig an på hva du har som endepotte og om du har katalysator.
-
-
Hei. har du luftfilterboksen enda?
-
-
-
Nå har motoren startet. Problemet var hjernen. Den jeg hadde var beregnet til 1.1. Ikke alltid like lett når man ikke vet hva man driver med Det neste på agendaen er å lage ny eksos.
-
Bilen er en e30 fra 87. Har satt inn motor fra 525 90mod og ledningsnett fra 90 mod 325. Hjernen fikk jeg med motoren den er står det 0 261 200 153 (Denne blir glovarm). på kontakten til hjernen står det 1 928 401383. Da jeg prøvde å starte bilen første gang var motoren etter (holdt på å starte) men etter det var det helt dødt i pluggene, men den får fortsatt bensin. har ny veivsensor og byttet flere rele og coiler. Rotor og fordeler er i orden. Hva er feil? Har jeg feil hjerne eller muligens ledningsnett? Er hjernen ødelagt? hva er forskjellen på 1,1 å 1,3 motronic? Håper noen har noen gode tips, siden min begrensede kunnskap ikke strekker til og jeg begynner å bli suesidal.
-
Tilpassing før lakkering (ingenting passer optimalt ) Catchtank
-
Begynner å få på plass det meste av drivverk Veivhuslufting
-
Trenger noen freshe støtfangere. Noen som har noe liggende?
-
Motivet på takluka er laget av Ivar Åsland, ( www.aadesign.no ) En meget dyktig airbrusher!
-
Prikken over I`en Men mangler endel enda, men det hjelper på motivasjonen.
-
Takluka mi har fått en makeover
-
Litt mer lys heldigvis Nye fjærer bak Uorginale framskjermer er billig men ikke bra!! Er ikke helt fornøyd med disse lyktene, men det for gå en liten stund. Godt selskap Nye skiver