Gå til innhold

2000e46

Medlem
  • Innholdsteller

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av 2000e46

  1. Kupévifta i min 2000 E46 har etter hvert fått et seriøst problem. Det er ikke automatisk klimaanlegg, men slikt manuelt med skruknotter. Så lenge jeg har eid bilen (6-7 år) har vifta levd litt sitt eget liv. Ofte gikk den for fullt selv om jeg skrudde den til laveste nivå, og motsatt. I det siste har den blitt enda merkeligere. En stund tok det et par minutter før den slo seg på, og så gikk vifta resten av kjøreturen. Men nå har det blitt verre. De siste ukene har det vært vanskelig å starte bilen. Hvis jeg slo av ting som trekker strøm (spesielt kupévifta) gikk det imidlertid greit å få start. Jeg mistenkte batteriet, men det hjalp ikke å lade det opp. Heller ikke å kjøpe nytt hjalp nevneverdig (og jeg ladet det også), før jeg kjørte mange hundre mil på et par dager og tydeligvis ladet det opp. Nå får jeg greit start, men vifta går omtrent ikke. Akkurat når jeg starter bilen går den i et par sekunder på maks, før den stopper helt opp. I løpet av en veldig lang kjøretur slår den seg kanskje på nå og da, på minimumsnivå. Midt i en regnstorm dugget det plutselig så mye på innsiden av frontruta at jeg måtte kjøre til siden og stoppe bilen. Vifta går aldri når tenninga er avslått, og har heller aldri gjort det. Jeg håper jeg får fikset dette før vinteren, men er ikke så ivrig på å betale dyrt på verksted hvis jeg kan bytte ut noe selv. Hva kan det være som skaper slike problem?
  2. Da føler jeg meg trygg nok til at jeg tar sjansen på å prøve. Takk for god hjelp!
  3. Åh. Takk for hurtig svar. Da gir det kanskje mest mening å koble til den første, så jeg ikke risikerer at batteriet tappes mens tenninga er av?
  4. Jeg fant pinout-skjema, og ser at det er tre forskjellige +12V: 5: +12 VOLT IGNITION WIRE 9: +12 VOLT BATTERY WIRE 13: DASH LIGHT DIMMER WIRE Jeg føler meg ganske sikker, men det er greit å få det bekreftet: Det er vel "battery wire" jeg skal bruke?
  5. Flotte greier! Da prøver jeg å finne pinouts, eventuelt må jeg ta sjansen på å måle meg frem med multimeter. BTW, skjønner du hva de mener med con.30 og con.31? Er det noe jeg "mangler", eller er det bare dårlig bruksanvisning?
  6. Takk for svar! awt: Så du mener at det skal virke, bare jeg finner 12V og jord? Stemmer det at den gule skal på pinne 7, da?
  7. Jeg har kjøpt et Dietz 1252 aux-interface, som skal passe til min 2000-modell 316i. "Allows to connect a portable MP3- or CD-player to BMW headunit without CD-changer, 8/98 on. Inputs via CD-changer audio-in. For units with round-pin connector". Bruksanvisningen ligger her: http://www.acb.no/pdf/1252.pdf Den sier: Connect the black wire from 1252 to ground (con.31). Connect the red wire from 1252 to Power +12V (con.30). Connect the yellow wire from 1252 to I-Bus (Pin 7). Hvor finner jeg connection 30 og 31? Jeg har ikke 31 pinner på kontakten bak CD-spilleren, og ledningene på aux-dingsen er ikke lange nok til å strekkes til noe annet sted. Har jeg kjøpt feil sak? Jeg har lagt ved bilder av CD-spilleren. Alle svar og hint mottas med takk.
×
×
  • Opprett ny...