Gå til innhold

Hcon

Medlem
  • Innholdsteller

    75
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Hcon

  1. Ja, det kan du. Hvor holder du til?
  2. Ønsker å kjøpe takstativ som passer e46 touring med rails.
  3. Selger unna diverse komponenter som har stått i min tidligere e34. Kan selges separat eller samlet. PLANET AUDIO VX6005 5 CHANNEL 700 WATT Meget kraftig, anerkjent og solid forsterker. (Nypris over 5000) SELGES 1800,- Polk Audio (5 1/4" ) to- komponent sett med intern crossover For ytterligere info se link: http://www.polkaudio.com/products/db5250 SELGES 1000,- 2 stk. Lanzar VX 5c (200W) høyttalere (5 1/4") SELGES 500.- JBL 1000W subwoofer (passiv) SELGES 500,- Kenwood CD- spiller/radio (har stått i en A3) SELGES 200.- "Pakkepris" kan eventuelt diskuteres.
  4. Takk for gode tips og innspill her. Bilen det jeg vurderer er en 2003 mod 320dAT
  5. Hei! Tenker å kjøpe en e46 320dA som har gått 220 000km. Noen som har erfaringer med denne motoren og som eventuelt kan tipse meg om hva jeg bør sjekke osv.? Er takknemlig for alle innspill
  6. Grunnet overgang til større bil selger jeg nå compacten min. Km. stand: 128 000 Mod. 2003 (des2002) pris 65 000 inkl. omreg (kan diskuteres) Se annonse ( http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=42771754) for ytterligere info eller ring meg for en prat på tlf 93663407.
  7. Personlig har meg veldig gode erfaringer med Emm- sport. Verkstedet deler lokale med GS- bildeler. Dyktige folk. Er visstnok flere der som tidligere har jobbet hos Strandveien Auto (BMW). Kjenner til flere som har forholdsvis nye biler som heller drar til Emm- sport istedet for Strandveien Auto....
  8. Hvordan er den i forhold til rust. Hvordan er automatkassa på bilen?
  9. Er på utkikk etter en pen e39 eller e34 med automat. Alt er av interesse så lenge bilen ikke har grove kosmetiske eller tekninske mangler.... Er ikke ute etter et "prosjekt". Fortrinnsvis i Rogaland/ Hordaland.
  10. Pen bil! Hvor i landet står den?
  11. For ordens skyld kan jeg oppsummere hvordan dette gikk: Byttet coil og tennplugger og bilen gikk fin igjen. Rengjorde også spjeldhus og luftmengdemåler. Mener at dette også utgjorde en forskjell på gassrespons og gange. God stemning! Takk for råd og tips!
  12. Hei! Har ganske nylig flyttet til Sandnes og lurer på om det finnes et sted hvor det er bukk eller smøregrav som man kan leie?
  13. Da har jeg vært en tur hos Mekonomen. De tok 500.- for diagnose, og fant ut at motoren hadde feil på coil nr.3. Da blir det bytting av coil og plugger til helga. Regner med dette vil gjøre susen!
  14. Ja, tror det er ganske sikkert en coil.Det er sykt plagsomt da. Motoren blir ganske død også. Gleder meg til å få ordnet opp i det!
  15. Håper du ikke soter bakruta. Synes bilen er pen slik den er!
  16. Takk for svar! Registerkjede, strammer, skinne og en haug med deler ble byttet for 1 mnd siden hos Bavaria, så jeg regner med jeg kan utelukke slakk kjede/ strammer. Skal få tatt diagnose og se om jeg blir klokere. Oppdaterer fortløpende.
  17. Har prøvd det. Rengjorde også LMM, men motoren går fortsatt ujevnt på lavt turtall. Kommer også en rumle/brummelyd fra motoren idet jeg gir gass, rett etter jeg slipper ut clutch fra stillestand. Blir ikke klok på denne motoren. Uaktuelt med 4syl bensin neste gang!
  18. Takk! Ja, enig ang det med lyktene. De skal byttes. Har du kjennskap til Lamin x- produktene? Kanskje de har en slags mørk rød film som fungerer? Knipset et par bilder i går også. Er litt triggerhappy om dagen
  19. Hei! Jeg har en 316ti (2002) med N42- motor som jeg sliter litt med om dagen. Den har følgende symptomer: - Når den står i fri og jeg gir flatt jern, fusker den helt i starten til den når ca 2000 omdr. - Fusker på samme måte når den er i gir og får motstand på lavt turtall. - Gul motorlampe blinker hvis jeg provoserer motoren med å gi flatt jern når den fusker på lavt turtall i gir. - Her om dagen fusket den også på tomgang som om den ikke gikk på alle sylinderne. Fungerte fint igjen når jeg startet bilen etter ca 15min. Mistenker følgende: gåen coil, tennplugger, lambda. Hva tror folket? Tips og råd mottas med STOR takk
  20. Flott bil dette ja! Elsker e34. Hadde en selv som jeg savner hver dag. Begynner å bli noe lengre imellom de fine eksemplarene også. Gratulerer!
  21. Compact påskestemning:)
  22. Har lagt ut noen bilder av compacten min med sommersko nå... Har du funnet ut hvilke felger du skal gå for til sommeren?
×
×
  • Opprett ny...