Gå til innhold

Lense Lars

Medlem
  • Innholdsteller

    13
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Sotra, Hordaland

Lense Lars's Achievements

  1. Hei. Har du ac-kompressoren til fire sylindret motor?
  2. Selger du kun komplett eller i deler? Kan tenke meg "alt" som hører med til AC hvis prisen er riktig.
  3. Takk for tilbudet vetu03. Jeg venter litt med å handle i tilfelle noen har flere av delene.
  4. Børster støv denne igjen. Jeg har ikke fått fatt i noen av delene, så hvis noen har noe av dette er jeg fremdeles på jakt.
  5. Mørk blå, men vi skal lakkere litt annet så farge er ikke kritisk. Litt usikker på farge på solskjerm men interiøret er ellers lys grå.
  6. Hei. Guttungen trenger litt småplukk til sin E36 316i Touring. speil venstreside spindel med bremseskjold, hjullager, ABS sensor, etc begge sider varmeskjold under bilen gummi knotten som skal være under bilen ved jekk festet, en grå bagasje skjuler (rollo) solskjerm høyreside Gi meg gjerne en melding om du har noe av dette du vil selge.
  7. Vel, jeg fant i allefall en ape. Det var kjøttskallen som plukket vekk bremsebånd, men som lot strammemekanismen henge. Denne har jo løsnet under kjøring og kommet i skvis. Ikke rart at det var mye lyd der nede. Nå venter 30 selvpåførte piskeslag, etterfulgt av et par kalde øl, før handletur i morgen tidlig.
  8. Hei kunnskapsrike entusiaster. Min 99mod e36 med 150 hk og manuell girkasse og beskjedne 140'km på telleren høres ut som om den har kjørt over Julius. Etter et par smell, som når man kjører over en litt for stor stein, hørtes det som om noe knakk under. Jeg demonterte bremseskive bak og begge monteringsskruer for bremsebånd var løse, og tydelig bøyd. Jeg demonterte båndene og satt sammen resten. Alt vel en dag, så under kjøring kom det masse lyder nedentil. Svosjsvosj og bankelyder. Jeg hae demontert varmeskjold og kan ikke se noe galt med hardy eller mellom akseloppheng. Bak ser alt greit ut. Det eneste som ikke ser bra ut er litt oljesøl over girkassen, på armen mellom kasse og girspak. Tviler vel på at kassen er problemet, girer fint og ikke noe ulyd før Julius begynte å banke der nede. Min teori er at når monteringsskruer har løsnet, så har disse gjort slik at håndbrekket har låst ene hjulet, og jeg har fått noen kraftige slag i drivlinjen. Jeg er ganske rådvill nå, og helgen hadde blitt mye bedre hvis jeg fikk noen innspill fra dere gode bmwentusiaster! På forhånd tusen takk!
  9. Hei kunnskapsrike entusiaster. Min 99mod e36 med 150 hk og manuell girkasse og beskjedne 140'km på telleren høres ut som om den har kjørt over Julius. Etter et par smell, som når man kjører over en litt for stor stein, hørtes det som om noe knakk under. Jeg demonterte bremseskive bak og begge monteringsskruer for bremsebånd var løse, og tydelig bøyd. Jeg demonterte båndene og satt sammen resten. Alt vel en dag, så under kjøring kom det masse lyder nedentil. Svosjsvosj og bankelyder. Jeg hae demontert varmeskjold og kan ikke se noe galt med hardy eller mellom akseloppheng. Bak ser alt greit ut. Det eneste som ikke ser bra ut er litt oljesøl over girkassen, på armen mellom kasse og girspak. Tviler vel på at kassen er problemet, girer fint og ikke noe ulyd før Julius begynte å banke der nede. Min teori er at når monteringsskruer har løsnet, så har disse gjort slik at håndbrekket har låst ene hjulet, og jeg har fått noen kraftige slag i drivlinjen. Jeg er ganske rådvill nå, og helgen hadde blitt mye bedre hvis jeg fikk noen innspill fra dere gode bmwentusiaster! På forhånd tusen takk!
  10. Gir en stjerne til bmw330i . Alle deler var nøyaktig som beskrevet, fornuftige priser og kjapp levering. Takk for handelen!
  11. Hylte ganske mye, merket stor forskjell når jeg fikk byttet. Begge fra Mekonomenen, første tror jeg var Valeo nr 2 var Bosch. Begge var byttedynamoer. Har e36 med manuell, og det blinket både her og der. Pærene til hovedlysene røk under prøveturen.
  12. Hadde nøyaktig samme opplevelse med en ny dynamo, fikk byttet det og problemet var løst.
  13. Ønsker original bakfanger til 98 mod e36 Touring. Må være hel og fin. Skal lakkeres så fargen er likgyldig. Bor i Bergensområdet.
×
×
  • Opprett ny...