Gå til innhold

Wundererik

Medlem
  • Innholdsteller

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Wundererik's Achievements

  1. Er det ingen som veit detta?
  2. Idrive kontrolleren på min E90, -05 virker ikke på nedtrykk. Spørsmålet mitt er om hvis jeg skal bytte ut bryteren. Må det programmeres noe? Eller er det bare å bytte og fiksferdig?
  3. Er det kurrant å demontere og gjøres rein eller må jeg ha noen nye pakninger eller no? Tenkt å prøve noe dyserens, har det noe for seg?
  4. Takk for svar. Nei, har ikke sjekka noe som helst. Dieselfilter - i følge service indikator har jeg 190 000km til service. Burde det ikke lyse noen varsellamper? EGR - er vel helt idiot nå, men hva er det og hvor står den?
  5. Hei Tenkte det er noen kloke hoder her inne som kan komme med noen tips angående rykking i motor. Bilen er en E90 06 mod. eller registert i september 05. er en 320d. manuell kasse. et halvt år etter kjøp fant jeg ut at den var chippa med en sånn boks. DTK - diesel tunning kit. som er kobla rett inn på railen. Da jeg oppdaga den, skudde jeg den opp og justerte den ned. (fra tinn 4 til trinn 2, på potmeteret). Nå ytterligere noen mnd. har jeg merket litt rykking i motorkraften. Det oppleves som om en bensinmotor som ikke tenner på alle runder. Det skjer bare litt ved jevn gass eller når jeg slipper gassen litt. Det forekommer ved varm motor, kanskje etter en mils kjøring eller flere mil. Jeg har nå kobla vekk hele chip-boksen så er ikke den som gjør det. Det har ikke noe og si for ytelsen, men bare litt irriterende. Har ikke cruisekontroll. Noen som har noen tips på hva jeg kan gjøre? Takk for hjelp!
×
×
  • Opprett ny...