Hei. Jeg har et problem med klimaanlegget jeg ikke finner ut av. Kanskje noen har hatt samme problem og kan hjelpe meg?
 
	Bil:
 
	BMW 320d F31, 2013 modell
 
	Problem:
 
	Klimanlegget blåser kun med full varme uavhengig av hvilken temperatur som vises på kontrollpanelet. Luft blåser kun opp til frontrute, midt- og sidedyser, uavhengig av hva som vises på kontrollpanlet. Justering av luftstyrke fungerer som normalt. Det samme gjelder resirkulering (åpne/lukke for friskluft). Viftemotor fungerer, A/C-pumpe fungerer og A/C-systemet har nok gass. Sporadisk fungere alt som det skal. For et par uker siden begynte alt å fungere som normalt, da etter høytrykksvask av bilen. Etter noen dager er det tilbake til det samme.
 
	Hva er blittt gjort?
 
	-Diagnose hos uavhengig verksted viser at ingen av spjeldene i HVAC åpner seg (feilkoder vedlagt). De mener at feil trolig ikke ligger hos selve spjeldene, men noe som styrer disse.       muligens feil i kontrollpanelet (temp.sensor) eller en annen elektronisk feil.
 
	- Et annet brukt kontrollpanel er prøvd, uten at dette har løst problemet.
 
	- Nedre del av dashbord/hanskerom demontert, for å se om det åpentbart er en løs ledning eller lignende. Ingen åpenbare feil oppdaget
 
	- Sikringer kontrollert
 
	 
 
	Er det noen som har hatt samme problem som kan peke meg i riktig retning for videre feilsøk?
 
	 
 
	All hjelp mottas med stor takk :)