Gå til innhold

EDS89

Medlem
  • Innholdsteller

    3
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om EDS89

  • Bursdag 04/11/1989

EDS89's Achievements

  1. Takker og bukker for svar Jeg personlig liker å kjøre mye og lange turer. Så med en e60 så cruiser man i gode veier og godt med plass, Ja da blir det nok med M-pakke også gitt. Skal bort og se på en bil i oslo idag som kun har gætt 132k med full service historikk. Sæ får vi se Jeg har fått en skrekkslagen start med VW Golf, den har jeg hatt i mitt eie i 6 mnd og allerede nå skal den på verksted for 4 gang. Lysten på tysk kvalitet og stor bil tror jeg frister mer enn en liten bil. Nå har jeg lyst på en ordentlig bil i flere år framover og som garantert er holdbar i mange år med god vedlikehold.
  2. Heisann folkens, da har jeg blitt medlem her for å vurdere en gammel/ny bil Valget står mellom 530d eller 120d! 530d e60 modellen med m-pakke sedan. 120d fra 06 og oppover. prisklasse ca 200k. Ettersom jeg skal bytte inn vw golf full proppa med utstyr. 530d - Det jeg lurer på er om det er mye elektronisk tull med disse bilene? Om de holder seg stabilt og bare vanlig slitasjedeler som skal skiftes med tiden? Hvordan er rustforholdet i disse bilene? Ser at 3liters motorene trengs god vedlikehold med veivhusfilter og diverse, Lurer på om verksteder der det har blitt utført service har gjort dette annenhver oljeskift? Jeg liker fart men også komfort. Ser at det er noen 530d modeller ute med m-pakke og noen uten, Er det vesentlig store forskjeller med eller uten m-pakke? eller er det minimale? Tanken på å kjøre litt fort på norske veier. For jeg har ikke prøvekjørt bilen, kun sittet på men uten m-pakke oppsett. Er det verdt å ha en gammel 2003-2005 modell forhold til en nyere bil av 1 serien? 120d med m-pakke manuell girkasse og mye moro. Jeg har sett på disse og har prøvekjørt en og det var artig greier, noe helt annet enn den bilen jeg har nå som jeg vurderer å bytte inn til en bmw. Hvordan er elektronikken? Er det noen skjønnhetsfeil man bør være obs på? Hvordan holder bilen seg etter antall x km - store slitedeler som må byttes eller er det gradvis litt og litt som byttes etterhvert? Jeg liker å skru litt og ser at forumet her har drøssevis av med erfaringer man kan deles med, desto mer tryggere er jeg på å inngå kjøp av 5 serie istedenfor 1 serie. Desto færre som har 530d uti Norge også. Er det dyrt med slitedeler til 5 serien forhold til 1 serien? Eller er det relativt ganske like i pris ang service og slitedeler? Jeg er usikker på hva valget ender på. Enten en gammel luksus bil med litt småting men holder seg godt i verdi. Eller en 120d som er nyere modell og kanskje litt mindre problemer med på langsikt? Og ja, dette blir bruksbilen min i mange år framover Del gjerne erfaringer dere har med disse to bilene, det hadde jeg satt stor pris på Satser på å ordne en bmw i løpet av oktober mnd da jeg er 100% sikker på hvilken bil jeg kommer til å bytte inn/kjøpe.
  3. Kan være co2 sensoren i katalysatoren som er gåen, ellers muligens luftmengdemålern. Feilsøk bilen så finner du nok ut av det
×
×
  • Opprett ny...