Gå til innhold

hellroll

Medlem
  • Innholdsteller

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av hellroll

  1. Hei og takk for svar. Ingen rust der. Den rusten som er, befinner seg i bakskjermene og i skjøtene mellom karosseriet og støtfangere, bare noen små flekker og ikke mer enn ventet. Er vannpumpe noe som trolig vil ryke snart mener du? Og hva gjør jeg om den ikke er skiftet? Alt elektrisk funker utover det med nøkkelen som jeg har skjønt er veldig typisk.
  2. Vi får se på det med interiøret, viktigst å bare få seg en bil først og fremst Men takk for at du tok deg tid til å veilede meg litt! Tipper jeg er BMW-eier i løpet av noen dager. Så får jeg heller google meg frem til en måte å fikse det med låsen på, det så mistenkelig kjent ut det jeg leste rundt om.
  3. Motoren er den vanlige med 118 hk. Utstyr har jeg ikke helt oversikt over, men det er i hvertfall cruise control og air condition, og vanlig cd-spiller og sånt som sikkert er standard. Tror det er antispin, men litt usikker. Interiøret er ikke skinn. Den ser helt fin ut, et par rustflekker, men det er vel ikke annet å vente av en snart 14 år gammel bil. Liker at den bare har gått 100 000 km, og tenker at jeg vil få en del bil for 35 tusen med denne. Men så har jeg ikke så veldig peiling heller da.
  4. Ok. Takk for tips. Jeg låner bilen litt nå og alt virker egentlig fint. En liten tikkelyd i motoren av og til på begynnelsen, men den forsvinner etter et halvt minutt. Låseknappen på nøkkelen fusker litt slik at den låser fint igjen, men ikke klarer å åpne, men det antar jeg har med batteriet i nøkkelen å gjøre. Virker 35000 som en god pris om den er i grei stand? Er det billig, passe eller dyrt? På Finn ligger de ute for alt fra 30 til 70 000, men tviler på at noen faktisk går for 70.
  5. Takk for kjapt svar, nå ser gjennom kvitteringer her: Frontfjær, dempere og noe "Sachs advantage, venstre og høyre foran". Byttet luftmassemåler og mængdmætare(?) Bakfjær byttet Foringskit Og denne: DYN CA 1578 IR, 12v BMW til 4500 kroner. Det var det jeg fant.
  6. Beklager om jeg er i feil forum og sånt. Leitet litt rundt og endte opp med at dette var beste plass.
  7. Hei dere eksperter på BMW. Jeg har fått muligheten til å kjøpe en 318i fra 2000 som har gått bare 100 000 km. Vet den har en historie med relativt dyre reperasjoner på opp mot 20 000 kr de siste årene. Jeg vet ingenting om BMW og derfor ikke om det er spesielt for akkurat denne doningen, eller om det er vanlig for alle av den modellen. Prisen er på 35000. Det er en stasjonsvogn forresten og jeg trenger egentlig bil. Burde jeg slå til? Eller kan jeg forvente meg verkstedsreginger på 20 000 i året fremover, og dermed flere bekymringer enn gleder?
×
×
  • Opprett ny...