Gå til innhold

Nalle

Medlem
  • Innholdsteller

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Nalle

  1. Jeg har hatt dette problemet noen ganger når det har vært kaldt og jeg har startet og stoppet bilen uten å kjøre den varm. Jeg vet ikke hva som er problemet, men jeg tror ventilene er synderne. Første gangen kjørte jeg bilen på verksted og de påstod toppakningen var ødelagt fordi jeg hadde dårlig kompresjon. Jeg regnet med at dette var feil fordi bilen fungerte 100 % uten olje eller vannforbruk. Tror jeg stod i 2 timer og chinnet (10 sekunder chinning og 30 sekunder pause for ikke å brenne starteren). Fikk strøm fra en stor dieselbil. Til slutt hostet og harket den i gang. Gikk svært urent i noen minutter før den fungerte 100 %. Ps! Hvis du har manuell gir kan du selvsagt slepe den i gang. Lykke til ☺
  2. 525d har en girkasse som heter 8hp45, der 45 står for maks dreiemoment 450 NM. 530d har en girkasse som heter 8hp70, der 70 står for maks dreiemoment 700 NM. Jeg er ikke ekspert på girkasser, men ville vært skeptisk til å chippe en 525d pga girkassen.
  3. Har skrevet om dette tidligere: http://bimmers.no/topic/775527-lufting-av-radiator-e39/?fromsearch=1
  4. Hei. Enkleste måten å lufte på er å kjøre motor til temperaturen begynner å nærme seg rødmerkingen. Stopp da motor og åpne umiddelbart lufteskruen ved siden av påfylling for kjølevæske. Nå vil luft og damp strømme ut. Vent til dette avtar. Skru da igjen lufteskruen og hell raskt på ca 4 liter kjølevæske. Etterhvert som motoren kjøles ned vil det dannes vakuum som suger inn kjølevæske i høyt tempo.
  5. Fikk varmgang på motor i dag, og da varmen samtidig forsvant fra varmeapparat antok jeg at det var for lite vann. Var imidlertid vann på ekspansjonstanken, og selv om jeg åpnet lufteskruene rant ikke vannet ned. Søkte litt på nettet uten å finne noen tips som funket, men prøvde ikke hageslange som en del foreslo. Etter å ha tenkt en stund fikk jeg ideen om å utnytte ettertrykket som oppstår når motoren stanser til å få ut luft, for så å utnytte påfølgende vakum til å få inn vann. Gjorde følgende: - Kjørte motor til nålen nærmet seg rødmerking. - Stoppet motor og åpnet lufteskrue på radiator - dampskyen stod ut! - Lukket lufteskrue når dampen stoppet. - Fylte raskt på ca 3 liter væske - motor sugde vannet fort opp. - Nå funker kjølingen, og varmen i varmeapparatet er tilbake.
×
×
  • Opprett ny...