Så ja. Har kjøpt meg bruksbil i form av en 2002 318i. Bilen i seg selv er helt ok, men motoren er forferdelig død når det gjelder aksjelerasjon. Noen ganger går den som forventet, men dette virker helt tilfeldig og meget sporadisk.
Denne skal vel i teorien gjøre 0-100 på 9-ish sekunder, men min er nok mye tregere enn dette. Den har 352k km på telleren så forventer ikke så utrolig mye. Men litt mer må da være mulig å få ordnet. Da jeg fikk bilen gjorde jeg det vanlige. Luftfilter, olje og filter. Dette hjalp en del, men fortsatt veldig dau. Har googlet litt rundt problemet og kommer fram til et par ting som kan forårsake effekttapet: Coiler, tennplugger, defekt maf og lekkasje etter maf.
Noe mer som kan være problemet her? Noen spesielle vaccum slanger som tar kvelden eller noen følere som setter bilen i noen form for "limp mode" ? Motoren går gjevnt og fint, tikker ikke noe mer enn normalt og hele "kraft"kurven er brukbar.