Gå til innhold

myzarc

Medlem
  • Innholdsteller

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    BMW X3

myzarc's Achievements

  1. Da var det DPF eller partikkelfilter som det kalles. Selv etter to regenereringer er det kaputt. Bilen har knappe 120.000 på telleren. Kostnad er 30.000.- + å bytte dette jæ/&% filteret som jeg leser bare er tull. Jeg tegnet Autoconcept garanti ved kjøp av bilen i sommer, men de nekter for at de dekker dette. I omfanget deres står det: Motor Motorblokk, topplokk, alle innvendige elektriske og mekaniske komponenter i disse inkludert topplokkspakning. Noen som vet om man kan tilsi at dette rensesystemet er endel av motor?
  2. Kontaktet merkeversted idag og de skal ta bilen inn. Nå har jeg som sagt kostet på meg slik garanti når jeg kjøpte bilen så da får man se om man får noe igjen på den først også. Regner med merkeverksted går igjennom med diagnoser ect før de estimerer konstnad. Jeg føler det litt rart at det skulle skje nå, all den tid jeg ikke har småkjørt med bilen i mitt eie. Nå kjøpte jeg den i sommer, men jeg har kun hatt langturer med den bortsett fra enkelte tilfeller. Bør jeg bruke bilen når den er så dau som den er nå, er det skadelig tro? Tittet forøvrig inn i EGR ventilen på bilen og denne var ikke sausa igjen slik jeg har sett skrekk eksempler på nett om. Kan være partikkelfiler ect også men vi får nå se.
  3. Da kommer vel dommen... Motor: 3FF0 - ukjent 480A - ukjent 4D00 - ukjent
  4. Hei Da har jeg fått problemer med kjerra jeg også. Det begynte med at den gule motorlampen tente uten at jeg merket noe forskjell på bilen. Etter ca 8 mil? slukket lampen igjen og alt virket normalt. Så plutselig kom den på igjen og nå merkes det på motoren også. Det kjennes som jeg har fått 50hk og trekk-kraften stopper rett over 2000rpm. Jeg hører turboen fungerer frem til dette, men ved ca 2000-2500rpm kutter den ut. Har bestillt utstyr til å lese av feilkoder, så har ingen ennå. Har lest litt på "problemet" og det kan jo være mye forskjellig etter hva jeg har skjønt. EGR virker til å være en gjenganger og kan være ett problem. Såvidt jeg ser finnes det fine DIY på nettet der du kan rense denne ren. Noen andre som har hatt lignende problemer og evt løst det? Jeg kjøpte bilen i sommer av bruktforhandler og valgte utvidet garani igjennom Autoconcept Sølv program. Det kan jo hende disse dekker evt problemene jeg har.
  5. Hei. Ett spm vedr panorama soltak på BMW x3 e83. Skal disse slippe inn vann til dreneringskanalene ved feks vask? Det kommer ikke inn vann i kupe'en. Men hadde en tett dreneringskanal i høyre bak som nå er åpnet opp igjen. (Kom vann ut i høyre bakdel inne i bilen før jeg åpnet opp kanalen) Når jeg feks heller en bøtte vann over taket renner det ut vann fra de fire dreneringskanalene. Er det slik det skal være?
  6. Bekrefter hva siste taler her sier. Det er bare å følge hans oppskrift. Evt passcode til bluetooth finnes på venstre side i bagagerommet.
  7. myzarc

    Hengerfeste X3

    Gammel tråd, men dette lurer jeg også på. Noen tips til hvor man kan få satt på hengerfeste til X3 (2007mod)?
×
×
  • Opprett ny...