Gå til innhold

bmw84bmw

Medlem
  • Innholdsteller

    12
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

302 profilvisninger

bmw84bmw's Achievements

  1. Noe erfaring med LUB 1 gearolje ??? Hei. Har en 96 mod Bmw 528ia. Bilen har rulla 180 km. Hatt til nå to store servicer på kassa på verksted. I fjor sommer ble kassa flusha, filterbytte og olje bytte. Bilen har rulla 10000 km etter dette. Bilen giret feilfritt og var fantastisk og kjøre hele veien. Så i desember reiste jeg på ferie. Satt fra meg bilen i 5 uker ute. Kulda kom. Jeg kom hjem fra ferie og fyrte opp bmwen. Etter di 5 ukene i ro har kassa blitt helt umulig. Den slura og hakket. Luktet brent og røyk. Etter 2 mil røyk drive giringen. Dette er en Tiptronic kasse. Reversen fungerer men DRIVE er helt vekk. Etter og ha sjekket opp litt så finner jeg lite informasjon rundt denne lube 1 olje verksted brukte. Har alltid brukt dex selv på bmw. Det jeg lurer på er det fare for at denne LUBE 1 olja kan ha innvirkning på problemet jeg har fått? Da må det vel være mulig og få det på garantien. Merkelig at bilen var helt ålreit når jeg satt den fra meg og 5 uker i sprengkulde så er kassa helt rar og nå ødelagt. Setter pris på noen profesjonelle utfallet rundt dette.
  2. Har noen av dere vært borti at når luftmengdemåleren er gåen så er bilen så inn i helvete kødden at den sviver ikke reint på tomgang engang? Og bare kødder og stopper når man kjører i 1? Har hatt flere bmw med gåen luftmengdemåler men aldri med dennne oppførselen. Ps VIsst noen har en og selge meg fra 92-99 325-525 luftmengdemåler hadde jeg satt pris på det.
  3. Setter prisen ned. Bare kom med bud og bytteforslag. 25-30k
  4. Noen som har en luftmengdemåler til en 92 mod E34 525i til salgs. Pronto
  5. Får ikke kald luft kun varme. Er det spjeldet som er gåent???
  6. Har prøvd nytt batteri og sjekka ledningene som går til batteriet. Men klikker fremdeles i relen under baksete når jeg vrir for start. Så enten er starteren gåen eller relene. Men er det noen her som vet hva di 3 relene er til? Alle sikringene er inntakte så er ikke dem.
  7. Kan stemme det. Det står sånne helstøpte aluminiums koblinger på pluss og minus kabelen.
  8. Hei. Har et problem med 525 e34 min. Har lada batteriet. 70 amp batteri. Setter det i og prøver og starte. Helt død. Får lys i displayet og den er våken. Men hele bilen dør når jeg vrir tenninga for start. Det kommer en klikkelyd fra di tre rele som er under baksete og sikringene. Hva kan dette være???
  9. Innbytte mulig.
  10. Bilen er nå ferdig påskiltet og klar for bruk. 42500,- 90 prosent rustfri bil. Pris kan diskuteres ved hurtig og kontant oppgjør.
  11. 1992 mod bmw E34 525 IX selges. Manuell. 240 km. Sportseter. El vindu. Takluke. Hellakkert for 2 år siden men har kommet noen få rustflekker i jekkfester og dører. Ikke noe alvorlig. Entusiast eid Bmw som er godt tatt vare på med mye kvitteringer fra verkstedbesøk. Euok til 2016. Må på biltilsynet for en firhjulskontroll etter forrige eier ble tatt med senk foran. Står orginalt på nå. Etter dette er gjort kan skilt hentes ut. Halvårsavgift kommer itilegg. Litt knirking bak etter uorginale dempere er satt på bak. Dette er et bra eksemplar. Kan ta innbytte. 31500,-. Kom med bud. Arendal Aust Agder
×
×
  • Opprett ny...