Gå til innhold

Håkon Devold

Medlem
  • Innholdsteller

    9
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    09 318D M-sport, 95 318Ci

Håkon Devold's Achievements

  1. Hei! Har desverre klart å ødelegge en av mutterene som holder eksenterskiven for ventiljustering på min 635CSI med M30 motor Bilia hadde litt leveringstid på disse, men det skal være en standard fingjenget M6x0,75. Noen som kjenner til butikk i Kongsberg - Drammensområdet som lagerfører slikt? Sjekka med både Tess og Wurth, men de kunne ikke hjelpe. (Selvfølgelig også interessert hvis noen skulle ha liggende skrue eller mutter)
  2. Får prøve å sette på ny EGR og se. Men jeg skjønner ikke helt hvorfor det skulle gi slike symptomer 😊
  3. Hei, Jeg har en 08 modell 318D. Innimellom på varm motor så opplever jeg at bilen begynner å fuske litt når jeg holder mellom 1700 og 2500 rpm. Det er kun merkbart ved forsiktig gasspådrag. Den drar jevnt og bra hvis jeg gir mer gass. Når det skjer så ser jeg også at forbruksmåleren hopper opp og ned i takt med fuskingen. Har prøvd å kjøre diagnose uten å finne noe annet enn at EGR ventilen går litt tregt. Har lurt på om dette kan ha noe å gjøre med at bilen prøver å starte regenerering av DPF? Eller kan det være knyttet til feil på pedal posisjonssensor?
  4. Selger en nyslipt sylindertopp til M43 motor. Sliping er gjort hos proff(har kvittering). Kommer fra en 1995 318i og er gått ca 160.000 km. Alle gjenger, osv. ser bra ut. Befinner seg i Bergen. Bud ønskes 😉
  5. Sylindertopp til BMW M43 selges. Pris 2000,- eller evt. bud. Nettopp vært slipt, og har ikke vært montert etter dette. Komplett topp. Ventildeksel og frontdeksel medfølger også. Har også en lite brukt vannpumpe og thermostat. Kan også selge et nytt sett med strekkbolter dersom dette er av interesse. Kommer fra en 1995 BMW 318i Cab, så denne har ikke vært herjet med. Km. stand på bil ca 175.000. Passer alle M43: 1,6 1,8 1,9 Z3, E34, E36
  6. Har en E36 Cab. Denne har plastvindu i taket. "Bakrutevarmeren" i fungerer ved at det er en vifte mellom nakkestøttene som blåser opp på vinduet. Er dette bare en vanlig vifte, eller skal det være varmeelement i denne? Min blir ikke varm.
  7. Vet ikke hvor relevant dette er, men jeg har nettopp måttet overhale registeret på min N47 pga. utslitt kamkjede. Dette var ikke den typiske N47 feilen (min bil var ikke omfattet av recall). Oppdaget dette pga. en tikkelyd som kom ved varm motor. Hos meg kom lyden fra ca 1800 rpm og oppover. Denne var helt periodisk, ca. 2 ganger i sekundet ved 1800rpm. Lyden følger hastigheten på motoren. I mitt tilfelle hjalp det ikke å bytte strammeren, så hele registeret ble overhalt. Hos meg demonterte først verkstedet multireimen, og startet bilen uten denne, for å sjekke at lyden ikke kom fra dette.
×
×
  • Opprett ny...