Gå til innhold

MikkeM

Medlem
  • Innholdsteller

    53
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Oslo
  • Kjøretøy
    Bmw 520d, F11

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Har hel-automatisk og tenkte hel-manuell, men skal sjekke det halv-automatiske. Regnet med at jeg måtte kode ja, så dere har nok rett. Går ut ifra det. Takk for svar 😃
  2. Hei Har en F11, 2010. Tenkte å bytte fra elektrisk hengerfeste (lei alle problemene med dette) til manuelt avtagbart hengerfeste. Noen som vet om det er forskjell i software her? Må det nye avtagbare kodes når jeg har elektrisk fra før?
  3. Ja, men synes Bmw var litt offensive der. Var liksom kun det som gjaldt, uten å ha sjekket feilkoder eller å ha sett på dette fysisk i det hele tatt. Er jo ikke sikkert det er så ille i det hele tatt. Kan jo være noe helt annet. Men skal prøve å få lest ut feilkoder på nytt, så får jeg se hva jeg ender opp med..
  4. Snakket med Bmw og de mente det måtte en rens av hele EGR-anlegget til for å få dette bra, kostnad 25-30 000 kr. 🥵 Ligger an til å kjøpe et Egr- delete kit istedet tror jeg og kode det bort.. Noen som har noen anbefalinger og hvor/ hvem som kan kode bort dette, i Oslo området?
  5. Det er jo godt mulig at det kan ha noe å si da kanskje. Får ta en tlf til Bmw.. Eller kanskje noen her som kan gjøre dette? Takk for svar..
  6. Hei.. Har byttet EGR ventil, men får fortsatt feilkoder og bilen fusker lett. Feilkodene går på feil luftmengde, at den åpner for mye og for lite ol, så feilen kan jo være veldig mye, falsk luft, sensorer, ødelagt kjøler ol. Egr ventilen jeg tok ut var så dårlig at jeg nesten ikke klarte å "rikke" den frem og tilbake med hånda, så ingen tvil om at den måtte byttes hvertfall.. Men spørsmålet er egentlig om denne EGR ventilen må kalibreres/ kodes? Det satt en WHALER ventil der originalt, men den jeg byttet til er Pierburg.. Bilen er en F11, produsert november 2010, 520D.
  7. Ok, takk for svar...
  8. Hei. I stedet for å bytte egr-ventil vurderer jeg å fjerne hele ventilen/ kjøleren å kjøpe et egr-delete kit på GS. Vet at jeg må kode bort egr systemet, men vil det være problemfritt etter det? Eller vil dette resultere i feilmeldinger/ feilkoder og mere styr? Spørsmålet er egentlig om noen har dårlige erfaringer med dette...
  9. Det høres veldig bra ut. Da skal jeg sjekke ut det. Takk for svar.. 👍
  10. Ok, takk for svar. Da sier jeg fra hvis det blir aktuelt.. 👍
  11. Hoi.. Noen som har noen gode forslag til sted å få byttet registeret i en F11, 520d, 2010 i Oslo-området?
  12. Ok, supert.. Prøver denne batterimetoden.. Takk for svar. 😀
  13. Ok. Etter hva jeg har lest så gjelder ikke dette på N47 motorene. Altså på disse så må man lufte. Men man leser jo mye rart, så jeg er ikke sikker. Er du sikker på dette? Hadde jo vært fint om dette stemte..
  14. Hei.. Skal bytte dieselfilter på min 2011, F11, 520D. Skjønner at man bør lufte etter bytte for at høytrykkspumpa ikke skal "gå tørr". Jeg har ikke Ista, så spm er hvordan dette lettest kan gjøres uten Ista? Kan et diagnoseverktøy gjøre dette? i Så fall hvilket er å anbefale? Mvh Anders
  15. Hei. Ønsker å kjøpe de to indre baklampene til en Bmw 5 serie, F11. Delenr er 63217203227 og 63217203228. Dem sitter på årsmodell fra 2010 til en gang i 2013. Mvh MikkeM
×
×
  • Opprett ny...