Gå til innhold

Kjetil n42b20

Medlem
  • Innholdsteller

    3
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    Bmw E46 N42B20

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Kjetil n42b20's Achievements

  1. Ja den fusker i ca 1min etter oppstart på kald motor å so er den heilt fin etterpå, når motoren er varm fusker den i 2-4 sekund so går den fint igjen. Noen ganger er den vanskelig å få startet på kald motor og. Har skiftet plugger coiler begge kamakselsensorer å timet kamaksler å vanos på ny. Reiner med at når svinghjul og kammer blir låst i rett position å vanos blir løst å satt i riktig position so ska timing bli rett? Er da noe eg kan ha oversett kanskje?
  2. I tillegg får eg feilkoder på forskjellige misfire under oppstart noen ganger multiple å noen ganger på silynder 1 2 og 4
  3. Kjetil n42b20

    N42b20

    Har kjøpt ein E46 med N42B20 motor. Den er nylig skiftet register og vanos på men har store problemer med å oppstart på kald motor, får feilkode p0011 og p0343. Har ski kamakselsensor og sjekket vanos solenoider men da har ikkje hjulpet. Har nåken vert borti lignende symptomer?
×
×
  • Opprett ny...