Gå til innhold

Cvdfqfsgbfv

Medlem
  • Innholdsteller

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Cvdfqfsgbfv

  1. Skjønner var litt det jeg fryktet, er litt biased mot N43en så tror jeg kjører den (igjen, både kjøper og kjører haha)
  2. Hei godt folk! Jeg ser etter en E90 med N43B20A da enten 318i eller 320i, helst svart i fargen. En annen ønsket ting er "angel eye"-lyktene slik at jeg slipper å oppgradere selv senere men er ikke nødvendig. Ekstrautstyr ellers er ikke så viktig ettersom at jeg kan oppgradere det selv, men ekstrautstyr er veldig velkommen.🙃 For tiden så er finn.no veldig tomt for E90er med N43B20A og sjekker dermed her om det er noen som har en stående som kanskje skal selges eller har en bekjent som kan selge sin. Tilstanden på bilen har ikke så mye å si, så lenge det ikke er et rep-objekt, småting som abs ringer eller nox sensor eller andre deler, enkelte eller flere går helt fint. Muligens litt kontroversielt å ønske å kjøpe en med N43 motor, men jeg har erfaring med de og er sikker på at jeg kan holde de oppegående.
  3. Interessant, det visste jeg ikke.. Hvorfor har de ikke dpf i de eldre modellene?
  4. Cirka 50 000kr mulig å tøye det litt lengre ved litt ekstra sparing, beregnet at å bytte motor vil ligge på rundt 50 000 også men å bytte andre deler for å godkjenne det som en f.eks ombygd 325i kommer langt over det tallet. Mulig at jeg selvfølgelig har beregnet feil. Mens priser på biler med rekke 6 i seg og i moderat til god stand ligger ute til rundt 150 000kr.. Så det blir kanskje totalt sett mer lønnsomt å bytte til en M47? Er det mulig å få EGR og DPF lovlig fjernet for at korte turer ikke skal være like tungt for bilen? Det eneste problemet jeg kan se an er å finne en M47 til salgs i moderat til god stand (helst god stand) uten at prisen blir for høy.🙃
  5. Hei godt folk! Jeg vurderer om jeg skal putte en Eaton M62 kompressor på svake N45en min. Dette er hovedsaklig for å gjøre den mindre daff og gjøre den komfortabel for meg når det kommer til motorkraft. Av mine beregninger så skal det være litt billigere å gjøre dette enn å bytte motor til en rekke 6 bensin eller enn å selge og kjøpe en rekke 6. Problemene er da drivstofføkonomi og problemer med motoren på lang sikt med en kompressor på seg..🤔 Jeg er ikke ute etter mye kraft og har dermed ikke behov for en N54 eller lignende som jeg kan dra mye hester ut av. Jeg vil bare ligge rundt 175hk og det holder for meg. Til info, min N45B16A har kun gått 78000km, (byttet motor ved 132000km) og om den lave kilometerstanden kan gjøre slik at den tåler kompressoren på lang sikt (?) Hva slags tanker har folk om dette? Om det eventuelt virker for dumt så lurer jeg på om muligens skal selge og dermed kjøpe en M47 (mer driftsikker enn andre r4 men er ikke veldig fan av diesel og har lite behov for diesel med korte turer) eller om jeg bare skal gå tilbake til en N43B20A (god blanding av kraft men lite driftsikker).🤔 Å kjøpe en rekke 6 er uaktuelt på grunn av penger, dessverre.🤯 Jeg grubler noe voldsomt på hvilket valg jeg eventuelt skal ta, så tips er veldig ønskelig🙃
×
×
  • Opprett ny...