Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå den siste tiden som kulden har kommet, blir ikke motoren skikkelig varm, ligger rundt 30-35% av skalaen ca, normal driftstemeratur er jo midt på!

Regner vel egentlig med at dette må være termostaten som har tatt kvelden?

eller er det andre alternativer?

Skrevet

Kan være termostaten ja, eller giveren til kjølevannet eller rett og slett fordi du bor på et kaldt sted (kanskje) og som jeg ikke var så flink til å sjekke frostvæske i den gamle golfen min som resulterte i brukne vannpumpeblader som satte seg fast i termostaten og gjorde samme utslag som du har nå.

Ved nærmere ettertanke tror jeg det er vannpumpa for hvis termostaten er gåen ville den jo blitt for varm?

Skrevet

hvis termostaten er ødelagt, kan den også sende alt kjølevannet ut til radiatoren for kjøling, når det er kaldt ute trengs ikke alt gå utenom der, men kun gjennom varmeregisteret....mener det kan slå ut den veien også, men litt usikker..

Skrevet

Har du hatt bilen i slik temp før, med normal temp på måleren?

Hvis ikke, og det er en bil fra f.eks. Tyskland, kan det jo være at du fortsatt har termostat for mildere strøk. Da bør du bytte til en varmere en, slik at den holder stengt lenger.

Skrevet

ja, den var ikke slik i fjord, så er en feil som har oppstått i høst!

noen som har gjort dette før? noe spesiellt og passe på? systemet må vel også luftes etter den er byttet!

Skrevet

Muligens termostaten som har tatt kveld og låst seg i åpen posisjon. Og nå som det er så kaldt ute, vil da radiatoren kjøle ekstra mye.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...