Kobar Skrevet Januar 10, 2006 Skrevet Januar 10, 2006 har en 85-modell e30 som parkeringslyset svikter på! har skiftet sikringer og pære, men det funker fortsatt ikke.. ikke noe tegn til dårlig kontakt eller noe heller... alt annet lys på bilen funker 100%, mn ikke parklyset.. hva er feilen?
haavardbj Skrevet Januar 10, 2006 Skrevet Januar 10, 2006 har en 85-modell e30 som parkeringslyset svikter på! har skiftet sikringer og pære, men det funker fortsatt ikke..ikke noe tegn til dårlig kontakt eller noe heller... alt annet lys på bilen funker 100%, mn ikke parklyset.. hva er feilen? Kanskje det er bryteren... det var det på min...
TBG.E30 Skrevet Januar 11, 2006 Skrevet Januar 11, 2006 Sjekk om du har baklys når bryteren står i parklys stilling først. Da er det lettere å se om det er strømbrudd et sted eller noe annet. Ofte kan det være dårlig kontakt i parklysholderene forran eller mangel på jording til dem.
Kobar Skrevet Januar 11, 2006 Forfatter Skrevet Januar 11, 2006 først var det slik at baklyset og parklyset på venstre side ikke funket. så skifta jeg sikring! da virka baklyset ihvertfall, men det er ikke noe parklys framme, har skifta pære, og sjekket at det er jording og alt slikt... hvordan kan bryteren være ødelagt når parklyset funker på høyre side??
TBG.E30 Skrevet Januar 11, 2006 Skrevet Januar 11, 2006 først var det slik at baklyset og parklyset på venstre side ikke funket. så skifta jeg sikring! da virka baklyset ihvertfall, men det er ikke noe parklys framme, har skifta pære, og sjekket at det er jording og alt slikt... hvordan kan bryteren være ødelagt når parklyset funker på høyre side?? Så lenge det er minst ett lys enten forran eller bak som virker når parklys står på er nok bryteren hel. Viss da et eller flere lys ikke virker må du bare søke deg fram langs ledningsnettet å sjekke hvor det er strømbrudd. Er dette tilfellet ville jeg først sjekket pæreholderene da ved å jorde mot karroseriet og sjekke om det kommer pluss til holderene. Får du ikke strøm værken forran eller bak på en kurs, ville jeg målt rett på sikringsholderen til den kursen som var "helt død" og jobbet meg videre derfra.
Bmw323i Skrevet Januar 11, 2006 Skrevet Januar 11, 2006 du kan ta å måle hvor mange volt den får. får den over 12 v så er det noe annet en relet som er gåent. da må du finne et koblingsjema å se hva som gjør at den får 12 v.
TBG.E30 Skrevet Januar 11, 2006 Skrevet Januar 11, 2006 du kan ta å måle hvor mange volt den får. får den over 12 v så er det noe annet en relet som er gåent. da må du finne et koblingsjema å se hva som gjør at den får 12 v. Tror ikke den gir mere enn 12V da det er den styrken strømkilden (batteriet) vil levere på det sterkeste.
Aroid Skrevet Januar 11, 2006 Skrevet Januar 11, 2006 batteriet lever opp helt til 14v. Ta ut lys pæren som du plages med. så tar du å ohm lednigen. med å på lys. vist du får kontakt i mens ikke lysene er på da er det lednings brud noen plass som kommer borti jord eller + alt etter kordan ledning som ligger borti noe. og vist ikke du får kontakt da er ledningen av i strømpen på ledningen eller kan var kontakten(komplingen) som har dårlig kontakt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå