Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Litt rart satt opp spørsmål, men regner med du lurer på om du kan bytte motor i din til 2,0i. Det skal passe, men skal du få det godkjent så må bremser også byttes.

EDIT: Ble plutselig usikker ang. bremser. Ser du har 316i, og de er litt nyere så kanskje de har like bremser som 320i. Bare Kanskje.

Skrevet

E30 320i finnes kun med 6 sylindre. E21 kom som 320 med 4ere.

E30 320Is ble levert med 4er, men det er samme motor som sitter i E30M3 men som 2.0L og ikke 2.3L som E30M3.

320Is - S14B20.

M3 - S14B23.

Skrevet

Nei jeg trodde at man kunne få 320i i 4'er å, for jeg tenkte jeg skulle vise min 316i med 320i motorn, for da de starter opp hører de jo ikke forskjell en gang, har funka før, men med en annen bil. Men da går jeg like gjerne opp til 323i motorn, hvor mye hk sitter det i den motorn ? Noen som vet ? m20b23 eller hva det nå heter

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...