Gå til innhold

Øyvind L.

Medlem
  • Innholdsteller

    5228
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    8

Øyvind L. vant dagen sist April 6

Øyvind L. hadde mest likt innhold!

3 følgere

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Agder
  • Interesser:
    TRF Performance Tuning distributør.
  • Kjøretøy
    F31 335d, E30M3(S54).

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. "Kundebil": 2013 F11 520d 184hk med 139 tusen km... Helt original og aldri vært åpnet.. Det var på tide. Når blir det rengjort, swirl flapp delete, Xhp og TRF Steg 2 tune.
  2. Jeg har teste selv ja. Jeg betale heller noe kr også får en ISTA versjon som faktisk virker og som er enkel å installere. Jeg ble lei av dårlige gratis versjoner som ligger rundt om på nettet. Feks her: https://www.installation-support.co.uk/product-page/standalone-with-license
  3. Synde med useriøse forhandlere og uvitende kunder. https://www.tv2.no/nyheter/fortviler-far-ikke-sove-pa-grunn-av-dette/18807668/
  4. Hvis ikke den girer feil og rart så hadde jeg bare byttet olje og filter(bunnpanne) OG jeg hadde kjøpt originalt ZF olje og bunnpanne. BMW sier Longlife, men ZF anbefaler bytte etter maks 120 tusen km. Jeg hadde ABSOLUTT bytte den.
  5. AC kompressor stopper ikke selv om du skrur av anlegget. Det var i "gamledager"..
  6. Løpehjul, vannpumpe, dymano eller AC compressor tenker jeg.... Høres ut som et tørt lager...
  7. Absolutt en kul bil. 😍 Litt senk så blir den enda tøffere. 😃
  8. Er du usikker så får du målt kjedet. Det kan du gjøre med et verktøy som du skrur inne der øvre kjedestrammer sitter. Da får du en indikasjon på om kjedet er bra eller ikke. Her gjort det på min N57 med 190 tusen km og kjedet er fortsatt innafor spec til BMW.
  9. Rust i og rundt bakstilling. Service på girkasse og fordelingskasse. Om ikke det er blitt byttet olje så bytt når du får den. Sjekk drivaksel foran. Om de begynner å blir dårlige. Sjekk om den lekker olje fra toppdekselet i bakkant av motoren.
  10. Mitt tips.. Vask bilen under og i hjulhusene. Får vekk salt og sand etter vinteren når du setter på sommerdekka. Også må ikke topplager foran sette seg. Da er mye gjort mener jeg. Jeg er i alle fall overbevist om at det hjelpe mye på holdbarheten på alt under bilen, men ingenting varer evig.
  11. Det var rolig før "Dave" kom susende over Sørlandet.
  12. Endelig fått på "joggeskoene" og en fått en skikkelig vask over og under. Tar sjansen på at vinteren er ferdig her nede langs kysten på Sørlandet. Nye Continental SportContact 7. 235/40/19 og 265/35/19 også i år.
  13. BMW har drite seg ut med å ikke ha fysiske knapper på dashbordet og dørhåndtak som ikke stikker ut. Er det mulig å være så idioter.
  14. Sendte deg en PM.
  15. Mener det er 04-25-42 siste firmware. Normalt så oppdaterer man firmware fra ISTA da den nyeste firmware følger med i ISTA. Har man ikke siste versjon av ISTA så trenger man heller ikke iste firmware versjon. Men prøv å koble ICOM via en router(Den skal egentlig alltid gå via router) og pc med kabel i samme router. Router trenger ikke være tilkoblet intenett.
×
×
  • Opprett ny...