Gå til innhold

papertiger

Medlem
  • Innholdsteller

    6993
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    111

papertiger vant dagen sist Mai 7

papertiger hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Tananger, Rogaland
  • Kjøretøy
    F11, i3S

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

papertiger's Achievements

  1. Takker! Det er ganske artig å tenke på, kjekt å kunne være til inspirasjon! Er ikke til å stikke under en stol at @Saltkjelen sin F11 var til stor inspirasjon når jeg jakta på F11 også. Det er alltid kjekt med noe nytt, men jeg klarer ikke å se hva som skal tilby så mye av alt (motor, komfort, gode kjøreegenskaper, plass, velvære, utstyr) uten å måtte bruke minst dobbelt så mye penger som disse bilene nå er verdt (selv om de har holdt verdien sin uforskammet bra) - og til og med da får en ikke en bil som er mer enn et par-tre år nyere.
  2. Takker for fine ord @mr.pingu og @sveigis! Prøver å holde de bra teknisk så vel som kosmetisk, men i den daglige driften blir de brukt og brukt slik seg hør og bør for to bruksbiler.
  3. Veldig mange gode poeng her, og er ikke uenig. Min erfaring er at ting står seg i stykker heller enn blir brukt i stykker. Jeg liker bedre å bruke 530’en hver dag enn å la den stå i 3 uker for å spare den. Mulig jeg tenker feil 🤷‍♂️.
  4. Dette er jo sånn sett i EX90-land hva vekt angår, så egentlig ikke så overrasket. Bortsett fra at «man burde ha kommet lengre enn som så» på dette stadiet. Mer vekt blir besvart med større batteri som igjen bidrar til mer vekt… og enda større batteri… og enda mer vekt.
  5. Svært så godt utstyrt X5 45e reg 12/20, kjørt 91000km, der bensinmotoren kun har rullet 16000km av totalen. https://www.finn.no/467994864
  6. Glemte for øvrig helt ut å gratulere begge våre biler med to jubileum hver i forrige post: 530d: 10 års fødselsdag 1. desember i fjor 🥳 10 år på norske skilt 6. januar i år! i3S: 5 års fødselsdag 11. januar i år 🥳 5 år på norske skilt 8. februar i år
  7. Er det noen som oppholder seg i Notodden-området her som evt. kunne vært behjelpelig med å sett på en sykkel for å slippe å kjøpe helt usett? Drar østover i uke 28 på ferie, tenkte å plukke den med meg da.
  8. Nydelig! Hvor kommer Mazda inni bildet her? God framgang med garasje også ser jeg. Men mangler fremdeles bilde av dresskledde deg med brylkrem, nystrøket skjortekrage og dress i LAWYER bilen. 😬
  9. Fint reisebrev Norge er virkelig vakkert! Men endra vakrere uten å måtte stresse med lading. Heldigvis gikk går det som regel greit, men kan være greit for alle i bilen å ikke ha lavt blodsukker i slike situasjoner De oppgraderingene gjorde mye med interiøret i bilen. Jeg trodde først at Saltkjelen hadde strippa bilen din og lagt ut delene til salgs på eBay.
  10. Rekkevidde Trumpfer alt. Mange kameler som kan svelges om bare rekkevidden er lang nok. Ellers må en jo sitte fullt påkledd om vinteren og halvnaken om sommeren, med vinduene åpne, siden klimaanlegget står på OFF, samme som alle taxiene jeg tok i Korea gjorde for å spare drivstoff... Men fra spøk til revolver. Jeg klarer ikke å se hvordan en "liten" 3-serie til 750k++ (forvent et tillegg på Touringen når den kommer) skal kunne rettferdiggjøre en slik pris. Om en sammenligner pris ville jo vel det nesten vært som om alle gikk rundt å kjøpte M340i'er. Men klart, noen klarer kanskje å regne hjem noen hundretusener i ekstra innkjøpskost sett opp mot drivstoffbesparelsen fra den gamle dieselbilen. Jeg klarer det ikke. Var mange syrligheter i ett og samme innlegg her
  11. Dette såg jo veldig bra ut, en betydelig jobb du har lagt ned her. Ble veldig fint med moderat senk
  12. Leste ikke så langt tilbake. Men ja, helt enig med deg. Jeg har vel til gode å få et skikkelig teknisk holdbart svar fra en BMW-forhandler. trodde det var slikt de hadde BMW Genius til.
  13. Har det noe å si? Er jo ingen fordelingskasse her som trengs å hensyntas. Og det ligger kanskje inne i software forskjellig rulleomkrets, du får vel valget i skjermen ved dekkbytte hvilken dimensjonskombo du har.
×
×
  • Opprett ny...