Gå til innhold

teerex

Medlem
  • Innholdsteller

    423
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om teerex

  • Bursdag 02/08/1965

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Harstad
  • Kjøretøy
    X5 E70 30d 2013

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Fikk byttet motorfestet på førersiden for et par år siden. Det var tydelig lekkasje. Sulland tok fett betalt for jobben, men uten løftebukk orket jeg ikke prøve engang 🙂
  2. N57 av hvilken årgang?
  3. Min første bil ble solgt som russebil i 1986, den andre ble vraket. Så ble 2 biler solgt i 2004 og 2009, samt et par firmabiler på den tiden. Ikke solgt bil siden da 🙂 Blir antagelig hverken kjøpt eller solgt noen bil her de nærmeste årene. Lotto og aksjefond ble ingen stor suksess hittil 😀 Kjøpte riktignok en Model Y i 2022 (bestilt i 2019), men den ble solgt videre til en kompis umiddelbart. Jeg likte E70'en bedre. Det hadde nok vært noe annet om jeg hadde kjørt 15-20k km i året.
  4. Ja, antall eiere og hvor lenge selger har hatt bilen er viktig. Ser ofte biler blir lagt ut der selger fikk registrert bilen på seg dagen i forveien (ofte flippere eller arvegods). Når jeg tenker etter har jeg aldri kjøpt en bil eldre enn 10 år. Og med få unntak kun biler med 1 eier fra før. Men nå har jeg bare eid 7-8 biler privat de siste 40 årene 😀 Min E70 er bil nr. 6 utenom de to jeg arvet fra min far (den ene står i garasjen, en 78-modell Audi 100 han kjøpte ny). Jeg eide ikke noen bil fra 1993-2004 (kun MC). Men ble vel en del private km i firmabiler fram til 2004. Det lengste jeg har hatt en bil er 17 år (2000 Grand Cherokee kjøpt usett i 2009), og jeg skal nok fortsette eierskapet til den (eller jeg) dør. Blir veteran 01.01.30.
  5. Er det lett å se at det er individual uten å finstudere VIN-dekoderlista?
  6. Det eneste jeg ser etter er rattvarme 😇
  7. Betalte en tusing for et sett 467m. Ble litt mere for pulverlakkinga da, men da har jeg iallefall noe litt utenom det vanlige 🙂
  8. Ja hvis man skal ha bilen noen år så kan det jo være lurt å skaffe en bedre aksling. Men aner ikke om det er samme delenummer på F25, men det skulle man jo tro når motor og drivlinje ellers er ganske eller helt lik. Bestilte hos Tony Chumakov, kjempeservice.
  9. Samme prinsipp på E70 LCI og F15 ser det ut til. Kanskje samme delenr. også for alt jeg vet. Et kjent problem, du har vel vært heldig her som ikke fikk ødelagt noe kostbart under der. Byttet ut min med en forsterket mellomaksling fra USA for et par år siden (2013 E70). Så at den allerede hadde vært byttet i 2018 (sikkert på den kampanjen/garanti), så den så jo ut som ny. Men disse har jo en tendens til ikke å vare evig.
  10. Jeg fikk pulverlakkert noen 467m felger (som jeg hadde fått nesten gratis). Ble ikke så verst. Nye dekk i samme slengen naturligvis 🙂 Rakk ikke å polere eksos-stussene....
  11. Har ikke lest hele tråden ennå. Utgavene som ble brukt i E70 var vel ATC700, ATC450 og til slutt ATC45L (som på min 2013-modell, den som mangler tappeplugg).
  12. Ja så lenge den er produsert i Tyskland, eller til nød i USA så er det jo OK 😇 Kina er naturligvis uaktuelt. Men personlig ville jeg ikke ha valgt Performance-utgaven. Lappen henger tynt nok i Premium Long Range Firehjulsdrift (som den heter nå) med 0-100 på 4,8 sek, og komforten er jo bedre med 19-tommerne. Dessuten har Tesla en ekstra bonus på NOK 50.000 på alle modellene unntatt Performance fram til utgangen av juni.
  13. Men hvem iallverden vil vise seg i en Hongqi da?
  14. Startprisen er jo 700 løk 😇 Men til neste år havner vel de første på bruktmarkedet med et greit verditap. Så hvis det ikke haster så er det jo bare å vente.
  15. Å i det hele tatt vurdere en kinabil tenker jeg på som like kjedelig og uinteressant som å se maling tørke 😇 Spiller liten rolle uansett hvor imponerende disse bilene evt. måtte være. Iallefall når markedet flommer over av andre helt greie eller tildels fantastiske alternativer. Inntil nylig har jeg aldri satt meg inn i en kinabil (regner ikke Tesla som kinabil). "Dessverre" har jeg nylig mer eller mindre frivillig befunnet meg en kort stund i både BYD og Xpeng-biler (i passasjersetet). Uten at det forandrer noe for min del.
×
×
  • Opprett ny...