oas3k Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Jeg har tenkt til og vaske/pusse opp dashborde siden det ser litt "gammelt" ut nå. Jeg har en bmw e46, men så var jeg litt usikker på hva jeg skal bruke for å freshe det opp. Brukte turtle wax dashbord shine svamp på min gammle bil og det ble veldig bra, men synes dashborde på bmw en har en spesiel overflate som muligens ikke skal glinse på samme måtte. dere skjønner sikkert hva jeg mener funker den turtle wax svampen bra på e46 også eller er det et annet produkt jeg burde bruke vis så helst et som finnes på bil teama eller lignende så jeg slipper og bestille fra nette. ^^
Lien Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Jeg bruker Turtle Wax Cocpitshine og den virker veldig bra! Er jo noe som heter vinylfinish og hvis jeg ikke husker helt feil..
Sevenord Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 noe som er dumt med at det glinser er at du får mye lettere reflekser av det i frontruten når solen skinner.. ivertfall virker det slik.. innbiller jeg meg Selv tror jeg bare jeg skal vaske det med "grønnsåpe og vann"
oas3k Skrevet Februar 7, 2006 Forfatter Skrevet Februar 7, 2006 så shine midler funker bra? synes bare at dashen ser litt matt ut i forhold til for eksempel toyota dashbordene og var redd jeg ville ødlege den finishen med shine midler.
BalleKnalle Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Synes det fungerer bra jeg.. benytter meg av Armor all kluter med blank finish. Kan ikke si at jeg blir blendet på noen måte..
Sevenord Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 husker ivertfall jeg gjorde slik på camryen, og det ble mye mer gjennskinn i fronruten av det.. Dasj'n der er riktignok litt lysere en bmw'n da...
Muren Motorsport Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Det finnes Turtlewax cockpit matt, blir meget bra! slipper den uberblanke overflaten som blir av cockpit shine.
Sevenord Skrevet Februar 7, 2006 Skrevet Februar 7, 2006 Det finnes Turtlewax cockpit matt, blir meget bra! slipper den uberblanke overflaten som blir av cockpit shine. noe slikt tror jeg at Jeg skal prøve meg på :=)
oas3k Skrevet Februar 8, 2006 Forfatter Skrevet Februar 8, 2006 Var bare innom shell så fikk abre tak i turtlewax cockpit shine svampen så tok den for å teste å synes den funka bra, man kunne regulere plankheten med hvor hart man tok i når man pusset og matrialet fikk litt mørkere farge. eneste probleme var å få pusset nærme kanter da den øverste delen av svampen sperret den mykedelen i og komme til langs kanter, eller til og ambefale. (ble mindre forskjell en når jeg brukte den på celicaen, grunnet matrial typen)
BalleKnalle Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 Det som er det kjekke med klutene til armor all synes jeg.. Kommer til over alt pluss at de tar med seg støv og skit. det er jo bare å kaste dem etterpå. Kanskje litt lett for at den turtle svampen blir møkkete ganske raskt hvis en ikke vasker før en går over med svampen.
bjalle Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 Først vaske med varmt vann med litt grønnsåpe,så bruke armorall matt finish og en svamp,bruk med fordel en myk malerkost på luftrillene og stereoen.
oas3k Skrevet Februar 8, 2006 Forfatter Skrevet Februar 8, 2006 ok takker skal teste alle de forskjellige produktene å se hvem som blir best senere ;D
Truls 87 Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 jeg bruker sånn swiffer duster støvkost på dachbordet og i midtkonsollen jeg.. veldig greit.. tar med seg alt støv fra kroker og kriker. + inne i lufteventilene.. Jeg er motstander av blank finnish på dachbordet.. synes dette gir et litt billig toyotapreg hehe. når jeg kjøpte bilen var det smurt på sånn blank guffe. gikk over med zalovann og vaska bort jeg.
ovex Skrevet Februar 8, 2006 Skrevet Februar 8, 2006 Pass i alle fall på at du ikkje puttar på noko som gjer det blankt...det er "billig"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå