Dueskar Posted April 2, 2006 Posted April 2, 2006 Hei Jeg har et problem med min nyinnkjøpte E39 520i -97. Når jeg akselererer på et turtall mellom 2-3000, så rykker pådraget veldig. Spesielt mellom 60-80 km/t. Når den triller kjenner man ingenting. Kun når jeg prøver å akselerere at man kjenner det. Jeg mistenkte at bilen ikke likte blyfri 95, så jeg fylte opp med 98 istedet. Det hjalp litt, men problemet er der fremdeles. Dette plager meg veldig, siden bilen er utmerket ellers. Noen som vet hva dette kan skyldes? På forhånd takk
TronniE46 Posted April 2, 2006 Posted April 2, 2006 Jeg merker noe lignende selv. Har en E46 320i som "rykker" ved 4000rpm. Har lagt merke til det i det sisste.
Dueskar Posted April 3, 2006 Author Posted April 3, 2006 Fikk et tips om at det muligens kunne være kamføleren. Noen som vet om det svarer til symptomene, eller har noe erfaring med feil på denne føleren?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now