Jump to content

cp pistons vs mhale (begge smidde) (m20)


Recommended Posts

Posted

noen som har noe å si ang hva som er best. her gjelder erfaringer og bevis. helst ikke noe jeg tror/har hørt/syns.

har mest lyst på cp. men da dem er noe sinnsykt stive i pris i forhold til mhale. så vuderer jeg å kjøpe sistnevte. for å få fortgang i bygginga.

setmplene skal stå i en m20b25 bygdt om til lavcomper 2.7l med turbo og skal yte mye og kan kun kjøres på bane så blir kjørt hard

så hvis di som har noe erfaringer osv med enten cp eller mhale på tilsvarende eller likt bygg så hadde jeg satt stor pris på all info jeg kan få om det.

Posted

"sinnsykt stive i pris" hmmm...........

Jeg ville heller sagt at et motorras er sinnssykt stivt i pris jeg..

Og da har du egentlig rettferdiggjort CP stemplene :wink:

Posted

Mahle er ikke smidd,eller ikke på samme måte som CP.Men vesentlig forskjell på pris ja.

JE pistons er vel så bra og er ca mellom-pris av de to.

Men stempler er billigere en motorhavari pga delte stempler.....

DSC01630.jpg

Ser du bunn av stempelet her eller er det delt?

DSC01638.jpg

Posted

det ser sant. derfor jeg spørr dere som ghar vært i gamet litt lenger å testet ut ting. grunnet at jeg heller bruker noen tusen ekstra på sikkelig hvis det trengs. men hvis jeg får billigere alternativer med tilnermet kvaltiet så.

har ingen egen erfaring med verken mahle JE eller CP

men hvis de smidde stemplene til Feks Mahle kun egner seg på sikkelig trimma suge motorer så blir det nok å gå for CP ja.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...