Jump to content

Bilimport !


 Share

Recommended Posts

www.tyskland.org er en side med det meste for de som skal importere en bil.

Du får jo regne på hva en bil fra f.eks Tyskland kommer inn på og sammenligne prisene på tilsvarende bil Norge, så finner du nok fort ut om det er noe å satse på eller ei.

Det er kjøpers marked nå, så det er ofte en del å prute på ved brukbilkjøp i Norge..

Link to comment
Share on other sites

www.toll.no står der en god del nyttig info.

Gjerne en fordel å få bilen hentet av et transportfirma eller noen som driver med import.

Har selv vært å hentet en god del biler fra Tyskland, og fellene er mange og dype...

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile.de

Lønnsomhet ved inport avhenger av hvilken bil du skal kjøpe/ ta inn. Audi og BMW som eksempler, er noen typer som florerer på det norske bruktmarkedet. Dermed vil prisene presses såpass av volumet at det ikke vil lønne seg å gå veien til andre land. Tid er penger, og ved import som selvstendig går det mye tid. Ta noen telefoner rundt til noen du vet driver med import, prøv å få noen tips samt sjekk finn.no. Selv fant jeg en bil som var 25 000 billigere i norge sammenlignet med en identisk i tyskland (den bilen jeg har i dag).

Ta deg tid og gjør en nøye vurdering før du importerer første gang. Det er gnaske omfattende både papirmessig samt skaffe seg kontakter som er pålitlige i importland, eller som nevnt tidligere rise ned selv å sondere terrenget.

Link to comment
Share on other sites

Foreslår at dersom du ikke får hjelp fra en erfaren person, så er import unødvendig.. Du får selvsagt et mye større antall biler å velge mellom, men prisene er ikke så utrolig forskjellige.. Og det viktigste er at risikoen er enorm ved import.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...