piggens Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-94-BM ... enameZWDVW fant denne chippen som skal passe til IS`en min....men den er jo driiiiiiiitbillig,240 spenn med frakt og alt ca...kanskje litt mer,noen som har peiling på chip og vet om jeg bør kjøpe?...vanskelig å skifte selv??
TexWiller Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 På en bil med sugemotor er det lite og hente med chip. Max 10-12% økning under optimale forhold med åpnere luftfilter montert. da er også bilen kjørt og justert på rullende landevei for og få dette til. Så det er nok ikke noen god investering vil jeg tro. men prøve kan du jo alltids gjør. kjør bilen før og etter montering av chipen på en dynobenk. Chipen er ikke vanskelig og montere selv
Jonass Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 Chipen er mest for å få fjerne turtallsperra. på din bil er det helt optimalt for du kan dra den lenger på girene og du treffer mye bedre på turtallet opp til neste gir. men du vil ikke merke noe forskjell bortsett ifrta det.
Dirty Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 han tenkte vel egentlig på prisen ?240 kr får en chip er vel ikke normalt?
piggens Skrevet Juni 27, 2006 Forfatter Skrevet Juni 27, 2006 okay....noen som har en bruksanvisning som jeg kan følge eller tips??
TexWiller Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 bare så det er sagt. Jeg hadde kjørt bilen i benk før og etter montering av ny chip bil med sugemotor (turbo også) har chipet mange biler og selvfølgelig prøvd flere billig versjoner som er lastet med et middelmådig program som kansje ikke passer akuratt din motor i det hele tatt. det hjelper lite at produsenten lover 20% økning av effekten og 1000 rpm høyere turtallsperre nå du ender opp med 5 hester minder en utgangspunktet. Kjør den i benk
Mack10 Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 Mye koster det og benke en bil egentlig?? Bare lurer..
tomasb Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 Her ligger det på 400,- Det er en grei pris Hvor er det? Vil benke min
mbrothe Skrevet Juni 27, 2006 Skrevet Juni 27, 2006 [Hvor er det? Vil benke min Henger meg på her.. Hvor kan man gjøre det? Har alle verksteder mulighet til dette?
piggens Skrevet Juni 28, 2006 Forfatter Skrevet Juni 28, 2006 hmm...ja jeg ble litt skeptisk...men litt ytelse mer er bedre enn ingenting:P,men vet ikke om noe benk her i ålesund jeg?....
Frode H. Skrevet Juni 28, 2006 Skrevet Juni 28, 2006 Til E30 318is har det i lengre tid gått an å få tak i billig kopichip fra en som mekker de selv i Tyskland. De har ligget på rundt 500,- inkl. frakt til Norge og er en kopi av BMW sin Gr.N chip. Jeg vet om flere fornøyde eiere av slik chip så det kan godt hende den er ok den du har funnet på eBay. Glem hestene de lover at du skal få, her er det flytting av turtallsperren som er det viktigeste og sansynligvis det eneste du vil merke forskjell på etter chipping.
ChrZZ Skrevet Juni 28, 2006 Skrevet Juni 28, 2006 Her ligger det på 400,- Jesus! Steder jeg har hørt, tar jo over 1000-1500,- per gang..
najtrox Skrevet Juni 28, 2006 Skrevet Juni 28, 2006 Hm interessant.. Var jo veldig billig ? Hadde vært morsomt og sett om disse er av noe kvalitet... Evt. andre steder man får kjøpt chip til 318is?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå