Superbeetle Skrevet November 4, 2006 Skrevet November 4, 2006 Endret på forespørsel fra gaultier! Vindusviskerne mine fungerer ikke på trinn 2. Trinn 3 er ok, og intervall virker. Men på trinn 2 så får jeg kun intervall. Noen ideer? kan det være et rele? Evt hvilke er dette? Min sikringsboks er på tysk, og tror ikke releene er merket, annet enn 2 til abs..
mad-fun Skrevet November 4, 2006 Skrevet November 4, 2006 Kanskje du vil reformulere spørsmålet litt, for jeg skjønner ikke helt hva du spør etter..
Bjørn 320 Skrevet November 4, 2006 Skrevet November 4, 2006 Kan aldri tru det er noko pot-meter. Må nesten vere brytaren på rattet eller eit relé som du seier...
mad-fun Skrevet November 5, 2006 Skrevet November 5, 2006 Kan det være en sikring som er gåen? Jeg hadde problem med at trinn 1 og 2 og selvparkeringa ikke fungerte, og da var det en sikring som mangla. Tror det er 2-3 sikringer til vindusviskerne..
Superbeetle Skrevet November 6, 2006 Forfatter Skrevet November 6, 2006 Kan det være en sikring som er gåen? Jeg hadde problem med at trinn 1 og 2 og selvparkeringa ikke fungerte, og da var det en sikring som mangla. Tror det er 2-3 sikringer til vindusviskerne.. hm....jeg skal se på det! Må bare tyde litt tysk
Champ Skrevet November 7, 2006 Skrevet November 7, 2006 jeg har AKKURAT samme problemet og vet ikke hvor jeg skal lete for å finne disse releene!
Superbeetle Skrevet November 7, 2006 Forfatter Skrevet November 7, 2006 jeg har AKKURAT samme problemet og vet ikke hvor jeg skal lete for å finne disse releene! Hjelp oss Jeg har sett på releene der med sikringsboksen og under den lille boksen ved siden av. Men med mine ymse elektrokunnskaper kom jeg fram til at det dreide seg om releer til lys og tenning..
Champ Skrevet November 7, 2006 Skrevet November 7, 2006 vel, skulle jeg sett med MINE elektrokunnskaper kunne like gjerne løsrørene på kjøkkenet vært tilkobla disse. kan det være et rele under den beskyttelseplata forran frontruta ved viskermotoren kansje ? min enkle plan består i å finne dette , bruke kontaktspray og se om det funker bedre en stund da , eller event bytte ut dette releet. men vet fortsatt ike hvor det befinner seg.
mad-fun Skrevet November 7, 2006 Skrevet November 7, 2006 Nå var det SIKRINGER jeg snakka om da, men regner vel med at dere har sjekka dem da?..går under wisch wash i sikringsboksen (skal være 2-3stk, en på 15A)..kursfortegnelsen ligger jo i lokket. Hvis det er et relè som er gåen, så ligger det isåfall under dashbordet.. Det finnes også en kontrollboks til vindusviskerne, men ettersom viskerne fungerer delvis, så vil jeg tro at boksen er iorden.
Superbeetle Skrevet November 7, 2006 Forfatter Skrevet November 7, 2006 Jeg har kontrollert sikringene i motorrom igår.. skal ut å "studere" litt mer nå..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå