Gå til innhold

Trenger hjelp fort: E-36 318i vil ikke starte!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Satte meg inn i bilen, vridde om nøkkelen, bilen startet, svev på 2 sylindre(hørtes slik ut) og dauet umiddelbart. Når jeg nå prøver å starte, høres det ut som ting sviver rundt, startmotoren kinner, men bilen starter ikke, uansett hvor lenge jeg kinner. Hva kan jeg gjøre?

Skrevet

hmm... kan høres ut som kondens, Jeg hadde tendenser til dette tidligere i år. Bilen startet men døde umiddelbart etter, så satt jeg sikkert å svivet i 10 min før den antydet til å begynne å tenne.. fortsatt litt til så kom den.

Hvor lenge satt du?

Skrevet

Høres ut som bensinpumpe. Sjekk om det kommer bensin og evt se på pumperele og dårlige kontakter på pumpa.

Hvis ikke så er det bare å gå igang med tenning/plugger/fordelerlokk/coil.

Bensinfilter.. osv osv

Skrevet

Lukter du mye bensin så er det nok tenninga.......vis den ikke får bensin kan du sjekke det m å ta opp en plugg å se om den er tørr.....Kan være spennings regulator...:-)

Skrevet

Det første spørsmålet du bør stille deg selv er: Har jeg tilstrekkelig strøm på batteriet!? Mål spenningen aller først, og det er ikke nok at det bare er litt ladespenning. Bimmærn trenger nokså mye strøm for å serve all elektronikken ved oppstart.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...