Jump to content

Recommended Posts

Posted

Så et innslag i Dagsrevyen (tror jeg det var) her om dagen. Der var det snakk om at det er Bilforhandlere eller Importør (husker ikke helt) som blir ansvarlig for mottak av vrak fra nå. Sakens kjerne var vel at biloppsamlerne tror at forhandlernettet ikke har kapasitet til å motta bilene, og at det vil medføre at det blir stående vrak rundt om kring istedenfor.

Men det som slo meg er hvordan vil det da bli med tilgang til brukte deler? Nå kan man jo oppsøke en biloppsamler og skru deler derfra, og man kan søke på brukdeler fra flere blioppsamlere via internettet.

Noen som vet noe konkret, eller har noen tanker rundt dette?

Posted

Dette er visst litt gammelt nytt når jeg nå undersøker litt selv :oops:

Det hele gjelder EU-direktivet 2000/53/EF om gjennvinning av kjøretøy. Så vidt jeg da forstår gjelder det at fra 01.01.07 er det bilimportørenes ansvar gjennom Autoretur AS.

De streiker fordi de ikke lenger vil få kompensert for å fjerne miljøfarer som bensin, olje og batterier.

Det er lite presse på dette... men jeg fant endelig noe:

http://www2.groruddalen.no/lukket-porten.413930-17469.html

Men da kan det jo hende at hvis de blir enige, så kan det tenkes at det vil bli som før.

Posted

Den lokale forhandleren her sa at muligheten for å kjøpe/plukke deler ville være som før på de vraka han hadde inne,einaste forskjellen var at en ikkje fikk LEVERE vrak.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...