espen E 30 Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 forbruksmåleren kødder... kor ligger føleren... noen??
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Forbruksmåleren sammenligner bare verdier fra speedometer, turteller?, vakuum og gasspjeldet. Mener jeg å huske da. Rett meg noen om jeg tar feil Funker speedometeret ditt?
espen E 30 Skrevet Februar 17, 2007 Forfatter Skrevet Februar 17, 2007 ja funker det... alt funker utenom forbruksmåleren
Øyvind L. Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Forbruksmåleren sammenligner bare verdier fra speedometer, turteller?, vakuum og gasspjeldet. Mener jeg å huske da. Rett meg noen om jeg tar feil Funker speedometeret ditt? Det er HELT feil. Forbruksmåleren har ingenting med vakum å gjøre. Slik virker forbruksmåleren: Forbruket estimeres basert på dysenes åpningstid. Motorhjernen bestemmer hvor lenge dysene skal stå åpne, og siden turtall, bensintrykk og flowrate på dysene er kjent, er det kurant å regne ut hvor mye bensin som blir brukt.
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Men forbruksmåleren baserer jo forbruker i forhold til fart for å kunne bestemme forbruk/avstand. Så speedometeret må være en faktor.
D.Toft Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 fart har ikke noe å si, når du kruser i 60kmt, og trakker gassen i bånn da går nålen helt til topps.. så den er vakumstyrt også..
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Det jeg og mente at vakuum var inne i bildet. Men forbruksmåler oppgir jo forbruk i forhold til avstand. Og for å finne avstanden må du jo vite farta du kjører i, med mindre bilen forholder seg til relative teorier som blir litt svake i en realistisk sammenheng. Det sier seg jo selv. Alle vet jo at forbruksmåler forsvinner ut av "syne" og viser "uendelig" forbruk når bilen står i ro. Det sier seg jo selv at bilen vil bruke uendelig med bensin/diesel pr. mil når bilen ikke beveger seg framover.
bimmermann Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Det går en slange ut til en vakumklokke, det er den som registrer forbruket på e 30. tips se etter sprekker i slangen evt sru av klokka for reingjøring. det burde hjelpe
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Bimmermann: Så det er vakuumet som er gjeldende her og ikke det Øyvind sa? Ikke for å være fekk eller no, men rett skal vel være rett \:D/
Aroid Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 vist du har en J-tronic. Så går det på vakum og dysetid. Det går en vakum slange i fra innsugmanifoilen til forbruk måleren og en kontakt i fra dyseledningsnettet. Den forbruk måleren henger på turbedovegen på fører siden. På e30 har den igjen ting med speedometeret å gjør med. når bilen står på tomgang så er forbrukmåleren på topp for at det er veldi mye vakum i motoren da. Vist ikke du har den store kjøre komputeren i E30 da. men da går det digitalt rett i fra føleren på kardangen
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Men hvertfall på min E36 så funket ikke forbruksmåleren når speedometeret ikke funket. Men så fort speedometeret funket så funket forbruksmåler.
Aroid Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 9/85 325 og 9/87 320 har ikke samma som j-tronic. BMW 2002 Fredrik Det var rart at forbruket ikke fungerte når speedrometre ikke fungert. Hvordan fikset du det? Bytta du føleren på kardangen eller noe annet da?
BMW 2002 Fredrik Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Det var irr i kontakten. Men så fort jeg fikk speedometeret til å funke så funke forbruksmåleren. Aroid: Om du ser på forbruksmåleren, så oppgir jo den forbruk på avstand... Antall liter på 100 km. Og da sier det seg selv at speedometer må være en faktor. Du kan jo prøve å kjøre i første gir på tomgang. På min er forbruket oppgitt til ca 1,8 liter pr mil, så tråkker du inn bremsa og stopper med clutsjen inne. Da vil forbruksnåla forsvinne over 3 liter pr mil...altså mot "uendelig" fordi du nå er stoppet og ikke beveger deg noen som helt plasser. Vil påstå at vakuumet ikke endrer seg nevneverdig om du kjører i 1.gir på tomgang eller står i ro på tomgang.
Aroid Skrevet Februar 17, 2007 Skrevet Februar 17, 2007 Det var irr i kontakten. Men så fort jeg fikk speedometeret til å funke så funke forbruksmåleren. På føleren på kardangen da?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå